этот материал доступен на русском

Депутати пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок

13:02, 27 листопада 2019
Агро
411 0
Рада прийняла в першому читанні законопроект про ринок землі / фото УНІАН

Депутати від партії «Слуга народу» пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок і обмежити концентрацію до «справедливої» цифри в умовах запуску ринку землі.

Читайте такожУкраїнці не підтримують запровадження вільного ринку землі - опитування

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, представляючи поправки до законопроекту про ринок землі до другого читання.

«Ми хочемо перевести всі розрахунки при купівлі-продажу земель сільгосппризначення в безготівковий вигляд. Якщо ви оформлюєте землю у нотаріуса - плату за ділянку отримуєте на банківський рахунок. Що стосується пенсіонерів, які можуть не мати рахунків у банку - у них є пенсійний рахунок, який також вважається безготівковим», - сказав він.

Халімон додав, що нові поправки передбачають також наявність у бажаючих купити землю декларації про доходи.

При цьому плата за ділянку має бути не меншою ніж нормативна грошова оцінка, що буде ще одним механізмом регулювання тіньового ринку.

Що стосується концентрації, то заступник голови комітету не назвав максимально допустиму кількість гектарів в одні руки, але зазначив, що це має бути «справедлива» цифра.

«З одного боку, 200 тис. га в одні руки - багато. Але що заважає аграрію створити кілька підприємств і купити той обсяг землі, який він хоче? Чи буде дієвим обмеження концентрації в такому разі? Не думаю. Тому потрібно було б встановити реальну справедливу цифру, щоб уникнути сірих схем», - сказав він.

Як зазначив народний депутат Артем Черноморов, до законопроекту внесено поправку, яка дає змогу фізичній чи юридичній особі отримати більше ніж 50 тисяч га по всій території України.

«Цей крок - більш економічно обґрунтований, ми розуміємо, що економічна рентабельність землі зростає з її кількістю. І фермеру мати 10 гектар вигідно, але якщо з'явиться можливість мати 50 тис. гектарів по всій території України, то це буде поштовх для його розвитку та інших інвестицій у країну», - сказав він.

Крім того, депутати пообіцяли внести поправку про паї на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, які перебувають у власності внутрішньо переміщених осіб (переселенців).

«Буде внесено поправку, щоб ці люди не залишилися поза законом і не були обмежені в праві продавати свої земельні ділянки. Зокрема, буде тимчасово припинено деякі нормативні акти до вирішення питання деокупації земель і повернення територій», - сказав народний депутат Анатолій Остапенко.

Як повідомляв УНІАН, 13 листопада Верховна Рада схвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який вводить ринок землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.

Обмеження в цьому законопроекті не допускають придбання у власність більш як 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% земель області та 0,5% земель України (в перерахунку - близько 200 га).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter