Російські добрива заборонені до ввезення в Україну з липня 2019 року / фото udobreniya.net

Серед учасників спеціальних розслідувань Міністерства економічного розвитку України щодо імпорту в Україну азотних та комплексних добрив виявилися лобістські структури з Російської Федерації - торговельне представництво РФ в Україні, а також Російська асоціація виробників добрив (РОПУ).

Про це повідомляє "Дзеркало Тижня" з посиланням на список учасників розслідування, наданий Мінекономрозвитку у відповідь на інформаційний запит видання.

Відео дня

Таким чином, як зазначає ДТ, російські лобістські структури беруть активну участь у розслідуваннях Мінекономрозвитку України та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ), метою яких є виявлення фактів потрапляння в Україну заборонених російських добрив через інші країни.

"В той час, як МЕРТ та МКМТ проводить спеціальне розслідування щодо можливих фактів обходу українських санкцій російськими виробниками добрив шляхом переорієнтації своїх торгових потоків в Україну через треті країни, російські організації включаються в процес розслідувань", - повідомляє "ДТ".

За даними видання, розслідування МКМТ та Мінекономрозвитку не мають прямого відношення до виробникам мінеральних добрив з РФ. Російські добрива заборонені до ввезення на митну територію України з липня 2019 року. У грудні 2019 року Кабінет міністрів України продовжив термін дії санкцій стосовно російських добрив до кінця 2020 року.

"Спеціальні розслідування МКМТ і МЕРТ стосуються, в першу чергу, країн, чиї виробники запідозрені в тісній кооперації з російськими компаніями. Об'єктами розслідувань виявилися виробники мінеральних добрив з таких країн як Грузія, Білорусь, Польща, Болгарія, Сербія, Туреччина, Литва. З початку 2019 року саме з цих країн зафіксований аномальний обсяг імпорту мінеральних добрив в Україну", - йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що присутність російських лобістських структур і торгпредства серед учасників розслідування, яке стосується імпорту добрив в Україну з інших країн, викликає питання: з якої причини російські галузеві структури та торгове представництво вважають себе зацікавленими сторонами в розслідуваннях з постачання добрива в Україну з Сербії, Туреччини, Литви, Грузії, Болгарії та Польщі?

"Подібні факти можуть бути фактичним свідченням того, що російський інтерес все-таки присутній в потоці неконкурентного імпорту мінеральних добрив в Україну з інших країн, а також, що російські виробники використовують інші країни в якості майданчиків для переорієнтації своїх поставок на український ринок", - повідомляє "ДТ".

Нагадаємо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) проводить два спеціальних розслідування щодо імпорту добрив в Україну з метою виявлення незаконних поставок в Україну добрив російського походження з інших країн. З ініціативою розслідування виступили українські виробники та профільні організації, зокрема - Союз хіміків України "Дніпроазот", "Черкаський Азот", "Рівнеазот", Сєвєродонецький "Азот" і Одеський припортовий (ОПЗ)