этот материал доступен на русском

АМКУ юридично чисто провів процедуру оцінки перед наданням ДТЕК дозволу на покупку обленерго - експерт

18:16, 16 травня 2019
Енергетика
407 0
АМКУ юридично чисто провів процедуру оцінки перед наданням ДТЕК дозволу на покупку обленерго / фото telegraf.com.ua

Процедура оцінки, яку провів Антимонопольний комітет України перед наданням компанії ДТЕК дозволу на концентрацію акцій «Київобленерго» та «Одесаобленерго», була проведена юридично чисто.

Про це в ефірі каналу Прямий заявила політичний експерт Світлана Кушнірук.

«У законний спосіб група компаній енергетичних ДТЕК звернулася до Антимонопольного комітету для того, щоб вони надали висновок, чи можуть вони згенерувати акції обленерго Київської області і Одеської області у себе в пакеті. Була проведена перевірка, сказали, що все добре, і можна ці викупати акції. До речі, підкреслюю, це юридично чисто процедура проведена, і в європейських і міжнародних нормах».

За словами Світлани Кушнірук, на українському енергоринку всі роки незалежності працювало чимало російських компаній, які контролювали розподільчі мережі. Купівля ДТЕК двох обленерго у групи VS Energy, яка фактично належить російській компанії, має позитивний вплив на енергобезпеку.

«Річ у тім, що на українському ринку досить довгий час, понад 10 років працюють російські компанії, які власне контролюють частину обленерго наших. Тому питання для України енергетичної незалежності, енергетичної безпеки надзвичайно важливе. Бо ми не знаємо, чого очікувати від наших, так скажемо, партнерів, але це зовсім не партнери, а агресор наш. Я б вам сказала, що у нас 25 обленерго. З них контроль над 10 обленерго був у ВС-енерджи. Це начебто голландська компанія, але бенефіціарами є росіяни. До речі, непрості росіяни, а росіяни, які знаходяться під санкціями Європейського Союзу і США. За що? За те, що вони проголосували в 2014 році за анексію Криму. Олександр Бабаков, це екс-віце-спікер Державної Думи, який якраз долучився активно до того, щоб наш український Крим став начебто російською територією», - зазначила вона.

Нагадаємо, АМКУ більшістю голосів дозволив групі ДТЕК придбати "Київобленерго" та "Одесаобленерго". АМКУ поклав на ДТЕК ряд зобов'язань, які усувають будь-який можливий вплив на суміжні ринки - постачання і виробництва електроенергії.

Як раніше повідомляли засоби масової інформації, 3 січня 2019 року "ДТЕК Нафтогаз" і NGR B.v. (Нідерланди) уклали договори купівлі-продажу акцій даних компаній. Договори укладені з відкладальною умовою та повинні бути завершені після отримання необхідних дозволів державних органів, включаючи узгодження антимонопольних органів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter