этот материал доступен на русском

АМКУ оштрафував 16 облгазів Фірташа за донарахування в платіжках

17:25, 10 грудня 2019
Енергетика
1173 0
Ілюстрація REUTERS

Антимонопольний комітет України оштрафував 16 операторів газорозподільних мереж (облгазів) на 278 млн грн і зобов'язав їх здійснити перерахунок побутовим споживачам. Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

Читайте такожСтала відома ціна газу для населення після Нового року

Комітетом було встановлено, що: групи «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

 АМКУ відзначили, що ці компанії з жовтня 2018 року по серпень 2019 при здійсненні комерційних розрахунків донараховували обсяги використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку.

«Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, що було б неможливо за умов існування значної конкуренції на ринку», - йдеться в повідомленні.

За вказані порушення Антимонопольний комітет наклав такі штрафи на компанії:

«Вінницягаз» - 21 млн грн, «Волиньгаз» - 13 млн грн, «Дніпропетровськгаз» - 34 млн грн, «Житомиргаз» - 11 млн грн, «Закарпатгаз» - 18 млн грн, «Запоріжгаз» - 14 млн грн, «Івано-Франковскгаз» - 10 млн грн, «Київоблгаз» - 49 млн грн, «Львівгаз» - 13 млн грн, «Миколаївгаз» - 14 млн грн, «Рівнегаз» - 5 млн грн, «Сумигаз» - 10 млн грн, «Харківгаз» - 33 млн грн, «Хмельницькгаз» - 12 млн грн, «Чернівцігаз» - 7 млн грн, «Чернігівгаз» - 13 млн грн.

Також АМКУ зобов'язав відповідачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути наслідки порушення шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного обсягу споживання (розподілу) природного газу по об'єкту побутового споживача на підставі даних лічильника газу, починаючи з жовтня 2018 року.

Зазначені 16 операторів газорозподільних мереж (облгази) входять у "Регіональну газову компанію" (РГК) бізнесмена Дмитра Фірташа.

Як повідомляв УНІАН, раніше за результатами перевірки Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), вже накладала максимальний штраф на операторів ГРС і зобов'язувала їх провести перерахунки для тих конкретних споживачів, для яких здійснювалися такі донарахування, і припинити їх проводити.

У відповідь на це компанії заявляли, що не згодні з результатами перевірки і будуть оскаржувати їх у судовому порядку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter