Бакулін: запаси вуглеводнів на шельфі Чорного моря можуть на багато років покрити потреби України

19:03, 11 березня 2011
Енергетика
7 0

Запаси вуглеводнів на шельфі Чорного моря можуть на багато років покрити потреби України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу в Харкові сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген БАКУЛІН.

«Окрім суші, ми також плануємо збільшити перспективу розробки і дослідження шельфу Чорного моря. Попередні дослідження, які сьогодні є, показують, що там дійсно серйозні запаси, які на багато років можуть забезпечити потреби нашої країни», - сказав він.

Стосовно видобування газу на суші, Є.БАКУЛІН зазначив, що НАК «Нафтогаз України» упроваджуватиме нові технології видобування газу на виснажених родовищах, а також планує розвідувати нові родовища, у тому числі й нетрадиційні.

«Планується розвідка нових родовищ, як традиційного використання газу, так і нетрадиційних методів: сланцевих газів, шахтного метану», - сказав Є.БАКУЛІН.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство енергетики і вугільної промисловості України вважає, що залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій є необхідною і пріоритетною умовою розробки великих родовищ вуглеводнів в Україні.

Як зазначають у прес-службі міністерства, освоєння Чорноморського шельфу і великих нафтогазових родовищ суходільної частини України є одним із стратегічних завдань економічного розвитку країни.

За даними фахівців Міненерговугілля, розробка будь-яких великих родовищ є достатньо високоризикованою справою. Серед цих ризиків можна відзначити такі, як: невизначеність ринкової ціни нафти і газу, корекція в оцінці запасів і собівартості видобування, достовірні економічні ризики, можливі витрати на програми безпеки навколишнього середовища й ін.

Для мінімізації цих ризиків під час розробки великих родовищ в усьому світі залучаються транснаціональні нафтогазові компанії, які мають необхідні технології і можливості залучення великих фінансових позик. В Україні йдеться про необхідність залучення компаній, які мають технології розробки глибоководних родовищ (Чорноморський шельф) і видобування нетрадиційних видів газу (сланцевий і шахтний метан).

Крім того, консолідація ресурсів для виконання великомасштабних проектів може бути забезпечена шляхом об`єднання компаній у консорціуми.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України дав згоду на укладення договору про спільну діяльність між Державним акціонерним товариством “Чорноморнафтогаз” і ВАТ “Лукойл” з розвідки і видобування нафти і природного газу на шельфі Чорного моря.

Відповідним розпорядженням КМУ (№2361 від 20 грудня 2010 р.) передбачається, що об`єктом спільної діяльності є розробка Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ. Частка ДАТ “Чорноморнафтогаз” у спільній діяльності має становити не менше як 50%, внеском “Чорноморнафтогазу” є геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ. Внеском ВАТ “Лукойл” є фінансові ресурси, технології й устаткування, які необхідні для дотримання параметрів, передбачених проектами з розвідки і видобування нафти і природного газу на вказаних родовищах.

ДАТ «Чорноморнафтогаз» входить до складу НАК «Нафтогаз України» і спеціалізується на розвідці і видобуванні нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів.

На даний час на балансі ДАТ «Чорноморнафтогаз» знаходиться 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових. Сумарні запаси усіх родовищ сьогодні становлять: по природному газу – 58,56 млрд. куб. м, по газовому конденсату – 1231 тис. тонн, по нафті - 2530 тис. тонн.

100% акцій «Чорноморнафтогазу» знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter