Шмигаль розповів про економію електроенергії / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. "Енергосистема цілісна, однак у системі залишається значний дефіцит. Це означає, що ми можемо виробити менше електроенергії, ніж споживаємо. Щоб покращити ситуацію в енергосистемі, ми одночасно працюємо з двох сторін. Відновлюємо та розширюємо генерацію й одночасно зменшуємо споживання", - заявив він.

За його словами, сьогодні ухвалюється рішення щодо зменшення споживання електроенергії органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії. 

Відео дня

"Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території. Ми також рекомендуємо правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам зробити аналогічні кроки. Місцевій владі - обмежити вуличне освітлення", - зауважив очільник уряду.

Крім того, він закликав бізнес обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, яке не критичне для виробничої діяльності. 

"Виняток - не буде обмежуватися використання кондиціонерів у лікарнях та на підприємствах, де кондиціонування повітря є частиною виробничого процесу", - додав він.

Відключення електроенергії в Україні

Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко заявив, що з 8 червня в Україні запроваджується новий порядок відключень електроенергії, щоб у громадян було більше годин, коли є світло. "Починаючи з суботи буде введений новий порядок в тестовому режимі застосовування графіків погодинних відключень, який буде давати уже доведений ліміт, наскільки треба буде розвантажити в певній області певним операторам системи розподілу", – розповів чиновник. За його словами, вже оператор повинен буде забезпечити введення черг відключення, щоб забезпечити цей ліміт.

Власенко наголосив, що, за підрахунками Міненерго, кількість черг відключень має бути меншою.

Вас також можуть зацікавити новини: