Ілюстрація REUTERS

Угорська компанія MOL заявила про оплату транзиту російської нафти через Україну після того, як раніше її прокачку було зупинено через неможливість сплати відповідно до санкцій ЄС.

Про це повідомляє Telex.

MOL домовилась з українською та російською сторонами про відновлення роботи газопроводу "Дружба" та перерахувала плату за транзит за користування українською ділянкою.

Відео дня

"Взявши на себе зобов’язання по комісії, MOL забезпечив швидке вирішення проблеми: згідно з обіцянками українців, протягом кількох днів може відновитися поставка сирої нафти, яка була припинена кілька днів тому через технічні перешкоди з боку банку ", - повідомили в компанії 10 серпня.

Згідно з інформацією MOL, швидкі дії були виправдані ситуацією з поставками: сира нафта також надходить до Угорщини, Словаччини та Чехії через південну ділянку трубопроводу Barátság, і "хоча MOL має достатньо власних запасів в Угорщині на кілька тижнів, велика регіональна компанія також несе відповідальність за безпеку поставок сусідніх країн".

Раніше російська нафтова компанія "Транснєфть" заявила, що Україна припинила транзит російської нафти через південну частину нафтопроводу "Дружба" через санкції, які унеможливили оплату послуг транзиту.

"Укртранснафта" з 4 серпня могла припинити транзит російської нафти до Угорщини, Чехії й Словаччини.

У російській компанії кажуть, що провели платіж за транзит, проте кошти повернули на рахунок. Платежі обслуговує "Газпромбанк" – там повідомили, що платіж відхилено через сьомий пакет санкцій.

Трубопровід "Дружба" починається в РФ на східному березі Волги і ділиться на дві гілки в Білорусі - північна веде до Польщі та Німеччини, південна через Україну - до Угорщини, Словаччини та Чехії.

Росія зазвичай постачає близько 250 тисяч барелів нафти на день через південну гілку нафтопроводу "Дружба".

Німеччина і Польща раніше самі вирішили відмовитися від будь-яких поставок російської нафти, тому до кінця року вона буде качатися в ЄС тільки по південній частині нафтопроводу "Дружба". На нього припадає 10% від усього обсягу нафти, імпортованого Євросоюзом з РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: