Українці будуть з відключеннями світла мінімум дві наступні зими, - експерт

Щонайменше дві наступні зими українці житимуть з відключеннями електроенергії. Наразі стан енергетичної системи можна оцінити на  3 з 12 балів.

"Якби нам вдалося в будь-який спосіб повернутися до управління Запорізькою АЕС і включити в роботу хоча б 2-3 блоки, це був би величезний фактор, який змінить ситуацію в енергосистемі, і нам просто сильно легше стане, обмеження практично не будуть потрібні", - повідомив Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко в ефірі "Київ24".

Він додав, що без цього для відновлення потужностей необхідно два роки.

Відео дня

"Себто дві зими у нас будуть обмеження практично гарантовано. На другу зиму, 2025-2026, вони будуть мінімізовані, але все ще цілком ймовірно будуть", - зазначив експерт.

Ситуація в енергосистемі України - останні новини

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що У наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою, ніж зараз. За його словами, дещо більше будуть застосовуватися графіки відключень світла з 11:00 до 23:00 графіки, аніж у решту часу доби. 

Уряд України працює над суттєвим скороченням переліку споживачів із гарантованим електрозабезпеченням, повідомив раніше радник прем'єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко. 

Вас також можуть зацікавити новини: