Події на ЗАЕС можуть піти за сценарієм "Фукусіми" / фото УНІАН, Анатолій Мудрик

Колишній голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков заяивв, що в разі розвитку подій на окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) за найгіршим сценарієм, їх можна буде порівняти з катастрофою на "Фукусімі". Щоправда, аварія може статися з інших причин. 

"Можна розглядати катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції як приклад, але я все ж таки розглядав би аварію 2011 року на атомній станції Fukushima Daiichi 1 в Японії. Якщо такий апокаліптичний сценарій може піти на Запорізькій АЕС, то він може піти за сценарієм АЕС "Фукусіма", але тільки будуть зовсім інші причини. Там це був землетрус і цунамі, а на Запорізькій АЕС – це військові, боєкомплекти і важка техніка", – наголосив він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Плачков зазначив, що на АЕС "Фукусіма" тип реактора більш подібний до ВВЕР-1000, який є на Запорізькій АЕС.

Відео дня

"Все-таки реактор РБМК (такий функціонує Чорнобильській АЕС – ред.) досить сильно відрізняється від реактора ВВЕР-1000 своїми проєктними рішеннями. Я думаю, і дизель-генератори спрацьовуватимуть, і РФ не піде на такі непроектні події на ЗАЕС. Все-таки кордон не далеко – 80 км від РФ. Тому, нешановна РФ нас далі триматиме в напрузі, використовувати цей район для обстрілу таких міст, як Нікополь, Марганець та інших, що перебувають під контролем України", – зауважив він.

Ситуація на ЗАЕС

Співробітники окупованої Запорізької АЕС попередили, що внаслідок дій окупантів на станції може статися катастрофа. Її наслідки будуть гірші за Фукусіму і Чорнобиль. Зазначається, що росіяни посилили військову присутність на станції на тлі чуток про наближення українського контрнаступу. Через це загрози для безпеки ЗАЕС стають дедалі реальнішими.

Водночас генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Україна і Росія "прихильні" принципам, запропонованим агентством для запобігання виникненюю катастрофи на Запорізькій АЕС. 

Вас також можуть зацікавити новини: