Експерт Володимир Омельченко вважає, що наразі нереально повернути контроль над ЗАЕС / колаж УНІАН

Розмови про наближення деокупації Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) – це лише політичні заяви, і не більше. Про це у коментарі УНІАН розповів директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко.

"Слова президента України Володимира Зеленського про те, що Глобальний саміт миру наблизив деокупацію ЗАЕС – це посил політикам, споживачам інформації, але вони не підтверджені ніякими технічними заходами, ніякими діями російської сторони, а без цього станцію звільнити мирним шляхом неможливо. А російська сторона абсолютно не налаштована на це", – підкреслив Омельченко.

За його словами, у декларації саміту наголошується на необхідності повернути Києву контроль над Запорізькою АЕС, але на сьогодні це нереально. Росію вже неодноразово закликали вивести війська із станції.

Відео дня

"Це просто декларація, яка нічого не додає нам. Вже було три декларації і три резолюції безпосередньо МАГАТЕ із закликами виведення російських військ із Запорізької АЕС та передачі її під повний контроль України, але російська сторона повністю ігнорувала ці заклики. Так само вона проігнорує і нинішню декларацію.  Розраховувати на те, що після даної декларації будуть якісь наслідки – це є наївно", – підкреслив директор енергетичних програм "Центру Разумкова".

Він додає, що Росія не збирається йти на жодні поступки. Із заяв Путіна зрозуміло, що РФ, навпаки, підвищує градус напруги і хоче захопити все більше території України.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Запорізька АЕС знаходиться під тимчасовою окупацією Росії. 4 березня 2022 року, на дев'ятий день російського вторгнення в Україну, атомну й теплову електростанції захопили російські війська.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Глобальний саміт миру, який відбувся у червні 2024 року, наблизив деокупацію Запорізької атомної електростанції. Військовий експерт Петро Черник також вважає, що Російська Федерація змушена буде рахуватися із стратегічними позиціями саміту миру, тому не виключає, що світовими зусиллями наразі вдасться повернути Україні найбільшу атомну станцію Європи – Запорізьку АЕС.

Вас також можуть зацікавити новини: