этот материал доступен на русском

Фонд гарантування розкрив топ-5 схем виведення грошей із банків

16:35, 05 лютого 2019
Фінанси
325 0
Фонд гарантування розкрив основні схеми виведення активів із банків / фото УНІАН

Оціночна вартість активів ліквідованих банків під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб більш ніж у 5,5 раза нижча за їх балансову вартість на рівні 538,3 млрд грн через реалізацію колишніми власниками і менеджментом цих фінустанов ряду схем виведення активів.

Читайте такожФонд гарантування продавши найбільший у своїй історії пул активів вартістю 8 мільярдів

Як повідомляється на сайті фонду, встановлено п'ять основних схем виведення активів. В тому числі кредитування пов'язаних осіб та надання кредитів неплатоспроможним позичальникам без забезпечення. З використанням таких схем були виведені активи «Фортуна-Банку» на 2,2 млрд грн, а також «Південкомбанк» на більш ніж 4 млрд грн.

Схемою зміни власника з допомогою держреєстраторів і нотаріусів користувалися банки «Контракт», «Дельта Банк», «Златобанк», «Укрінбанк», «Родовід Банк», «КСГ Банк», «Союз», «Фінанси і Кредит», «Платинум Банк».

Також застосовувалася схема покупки «сміттєвих» цінних паперів, після чого на балансах банків в управлінні фонду опинилися такі папери вартістю понад 12,75 млрд грн, раніше куплені банками «Дельта Банк», «Хрещатик», «Форум», «Фінанси і Кредит», «Надра».

Також банки практикували списання коштів з кореспондентських рахунків у закордонних банках. Таким чином були виведені кошти з 14 банків через Meinl Bank AG (Австрія), Bank Frick and Co.AG (Ліхтенштейн), East-West United SA, Bank Winter&CO.AC на загальну суму 846,31 млн дол. і 75,69 млн євро. Схема застосовувалася в банках «Київська Русь», «Фінанси і Кредит», «Дельта Банк».

Крім того, банки здійснювали розкрадання коштів на підставі підроблених SWIFT-повідомлень. Зокрема, цією схемою користувався «Дельта Банк».

Також повідомляється, що на 30 січня фонд пред'явив 31 позовну заяву до пов'язаних осіб 31 неплатоспроможного банку на загальну суму вимог понад 66,3 млрд грн.

Довідка УНІАН. Протягом 2014-2017 років 96 банків в Україні втратили платоспроможність. Загальна сума коштів, отримана вкладниками банків, переданих в управління Фонду гарантування в цей період, становила майже 90 млрд грн. В даний час Фонд гарантування продовжує ліквідацію понад 90 банків в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter