Ілюстрація REUTERS

Рада з фінансової стабільності за участю керівництва регуляторів фінансового ринку вважає ключовим ризиком для України паузу у співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Читайте такожНацбанк разом з Мінфіном починають переговори з МВФ

Як йдеться в річному звіті про діяльність ради за період з серпня 2018 2019 року по липень, члени ради неодноразово підкреслювали необхідність продовження активної співпраці з МВФ, яке є запорукою продовження структурних реформ і рефінансування зовнішнього боргу за нижчими ставками.

Відео дня

Зазначається, що у фокусі уваги ради були й інші проблемні питання, включаючи врегулювання проблемної заборгованості державних банків, попередження потенційних негативних наслідків несприятливого розвитку подій навколо «ПриватБанку», поліпшення фінстану Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Для вирішення цих проблем у звітному році рада затвердила рекомендації щодо роботи банків держсектора з непрацюючими кредитами, обговорив можливі шляхи врегулювання заборгованості держмонополій перед держбанками і визнав необхідність формування середньострокової стратегії для держмонополій.

Також рада підтримала необхідність подальших змін у системі гарантування вкладів.

Крім того, у квітні відбулося позачергове засідання ради, присвячене наслідкам судових процесів навколо «ПриватБанку».

Як повідомляв УНІАН, місія МВФ в травні працювала в Україні з метою оцінки виконання умов для надання нашій країні чергового траншу кредиту на 1,3 млрд дол. в рамках діючої програми stand-by і вивчення питання про відповідальність за незаконне збагачення, в лютому скасованої рішенням Конституційного суду України.

За підсумками місії МВФ заявили, що Фонд відновить переговори про подальшу співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і формування нового Кабінету міністрів.