этот материал доступен на русском

Секонд-хенд для бутиків: озвучені втрати від афер з гуманітаркою (інфографіка)

18:33, 03 грудня 2019
Фінанси
395 0
Секонд-хенд везуть до України під виглядом гуманітарної допомоги / фото УНИАН

Державний бюджет України зазнає значних збитків через те, що частина вантажів, які заходять до країни як гуманітарна допомога, згодом продаються у модних бутиках.

Читайте такожМагазин брендового одягу у Києві продає "секонд-хенд" (відео)

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль на своїй сторінці в Facebook.

"Саме наше міністерство відповідає за те, щоб надати тому, чи іншому вантажу, який заходить до нас з-за кордону, статус "гуманітарної допомоги", такий статус дозволяє звільняти "гуманітарні товари" від сплати податків та митних платежів. Але це – величезна "ніша" для нечесних ділків, щоб ухилитися від сплати податків, оскільки новий товар ввозиться під виглядом "гуманітарки", а продається потім на ринках та навіть у модних бутиках, а Державний бюджет недоотримує купу грошей", - написав Коваль.

Він нагадав, що 19 листопада на засіданні робочої групи, розглядались 133 звернення щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою. "Поки що лише 28 із них ми визнали "гуманітаркою". Щодо інших ми направили запити у відповідні органи та очікуємо на результат. В основному «підтвердження» очікують вантажі з одягом та взуттям", - повідомив заступник міністра.

Коваль зазначив, що масштаби потенційної афери, з якою стикається Мінсоцполітики, величезні.

"З січня по жовтень в Україну надійшло 20,1 тонна гуманітарної допомоги, вона була оформлена на 427 благодійних фонди та організації від 39 країн-донорів.

Із ввезених товарів 55% становить вживаний одяг – 11 тис. тон і якщо припустити, що середня вага "одиниці одягу" становить 1 кг (що зазвичай забагато, оскільки дитячі речі зазвичай важать 0,5 кг, а чоловічі чоботи, наприклад – 1,2 кг), то за 10 місяців в Україну було ввезено 11 млн одиниць одягу", - зауважив він.

Коваль додав, що вартість цього одягу навіть за найнижчими цінами (наприклад, 1 одиниця одягу – всього 200 грн), становить 2,2 млрд грн і якщо розмитнювати цей одяг за правилами "не гуманітарки", то вийде сума майже на півмільярда гривень в державний бюджет.

"Тому, щоб навести лад у системі гуманітарної допомоги, ми розробили та відправили на погодження із органами влади Постанову КМУ про "Деякі питання організації ведення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги", внаслідок чого рішення цієї проблеми Мінсоцполітики знайде вже досить скоро",- резюмував Коваль.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter