этот материал доступен на русском

Заводи "Укрспирту" почнуть готувати до приватизації вже в травні - Мінекономіки

19:39, 18 лютого 2020
Фінанси
417 0
фото trademaster.ua

Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства передасть у Фонд державного майна перші заводи "Укрспирту", які підлягають приватизації, у травні поточного року.

Читайте такожВ Україні цього року хочуть продати п'ять об'єктів великої приватизації: список

Про це повідомила прес-служба держпідприємства "Укрспирт".

"На даний час на 18 заводах "Укрспирту" зареєстровано все майно. Зараз відбувається дооцінка основних засобів підприємств, внесення змін в статут. І перші заводи ДП "Укрспирт" передадуть у Фонд державного майна на приватизацію в найкоротший термін - вже в травні", - цитує прес-служба в.о. голови "Укрспирту" Сергія Блескуна.

Згідно з повідомленням, всього на приватизацію буде передано 41 підприємство "Укрспирту", а продаж об'єктів відбуватиметься в системі Prozorro.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2019 року Верховна Рада прийняла закон, який з 1 січня 2020 року скасував в Україні державну монополію на виробництво спирту з метою вивести ринок спирту з тіні. Закон також передбачає приватизацію наявних спиртзаводів.

В Україні монополістом у спиртовій галузі є державне підприємство "Укрспирт", створене на базі однойменного концерну у 2010 році. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію "Укрспирту", керуючись рекомендаціями Міжнародного валютного фонду.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінює надходження від приватизації "Укрспирту" 2-3 мільярди гривень і планує завершити приватизацію об'єктів держпідприємства до 1 липня 2021 року.

У грудні 2019 року Мінекономіки провело аудит підприємства, за підсумками якого працюючими виявилися 29 заводів "Укрспирту" з 83.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter