этот материал доступен на русском

Україна близька до завершення переговорів з МВФ і не планує реструктуризацію боргу - міністр фінансів

12:09, 24 березня 2020
Фінанси
110 0
Ілюстрація REUTERS

Україна близька до завершення переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про продовження співпраці і не планує реструктуризацію державного боргу, незважаючи на виклики, пов'язані з поширенням коронавірусу і запровадженням карантину по всій країні в рамках заходів, спрямованих на боротьбу із захворюванням.

Читайте такожРозмір стабілізаційного фонду становитиме близько 200 міліардів гривень – Шмигаль

Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністра фінансів України Ігоря Уманського.

«На сьогодні питання про реструктуризацію комерційного, міждержавного, внутрішнього, зовнішнього, будь-якого боргу не обговорюються і не ініціювалися», - сказав Уманський.

За його словами, уряд проводить конструктивні переговори з МВФ, обговорюючи в тому числі питання розширення фінансової допомоги.

"Зараз ми говоримо про основну програму EFF. Але в рамках цієї програми ми, безумовно, проводимо дискусії ... з урахуванням того, що відбувається в Україні і у світі, включаючи коронавірус", - додав глава Мінфіну.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент Зеленський під час телефонної розмови з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою запропонував майже вдвічі збільшити суму підтримки України за новою програмою розширеного фінансування, яка раніше пропонувалася на рівні 5,5 млрд дол.

У державному бюджеті України на 2020 рік передбачено 423 млрд грн на погашення держборгу.

Довідка УНІАН. Україна і МВФ досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування в обсязі 5,5 млрд дол. у грудні 2019 року. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точну дату розгляду цього питання поки що не визначено, оскільки наша країна виконала не всі умови для старту нової програми.

11 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконає попередні умови для старту нової програми з МВФ протягом двох-трьох тижнів.

Крім того, 5 березня в МВФ заявили, що Фонд виділяє близько 50 млрд дол. швидкого фінансування для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються, для подолання негативних наслідків епідемії коронавірусу.

16 березня Фонд висловив готовність мобілізувати кредитний потенціал у розмірі 1 трлн доларів для допомоги країнам - членам Фонду під час епідемії коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter