Валерія Гонтарєва / REUTERS

Виконувати обов'язки голови Національного банку України з 10 травня перший заступник голови НБУ Яків Смолій.

Читайте такожПорошенко визначився з новим головою Нацбанку – ЗМІ

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила нардеп, представник президента в парламенті Ірина Луценко.

"На сьогоднішній день, якщо Валерія Гонтарева йде у відпустку (а вона за місяць оголосила про те, що має намір подати у відставку 10 травня), я думаю, що виконувати обов'язки і зараз тримати Нацбанк у своїх руках буде її перший заступник Яків Смолій", - зазначила Луценко.

Також вона зазначила, що "якщо виникне така необхідність, Гонтарева прийде (до Верховної Ради) і буде звітувати".

"На сьогоднішній день Валерія Гонтарева не йшла, вона нікуди не тікала на другий день, вона завжди спілкувалася з депутатами. Вона завжди на всі запрошення парламентаріїв приходила і завжди звітувала аргументовано, виважено. І якщо виникне така необхідність, Гонтарева прийде і буде звітувати", - заявила Луценко.

Як повідомляв УНІАН, голова НБУ Гонтарева на початку квітня оголосила про відхід зі своєї посади з 10 травня. За її словами, інших змін у складі правління НБУ і політиці регулятора не передбачається.

5 травня джерело УНІАН в НБУ повідомило, що Гонтарева з 10 травня йде в довготермінову відпустку, і на час її відсутності керувати Нацбанком буде її перший заступник Смолій.

Раніше опитані УНІАН учасники ринку називали наступником Гонтаревої голову правління найбільшого в Україні банку з іноземним капіталом «Райффайзен Банку Аваль» Володимира Лавренчука.

Згідно з Конституцією, голову НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на 7 років.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram