Дії працівників банку кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України / Фото УНІАН, Володимир Гонтар

Детективи НАБУ повідомили про підозру ще шістьом посадовим особам Національного банку України та представнику оціночного товариства компанії, що проводила оцінку, який сприяв отриманню бенефіціарним власником ПАТ "ВіЕйБі Банк" стабілізаційного кредиту у розмірі 1,2 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читайте такожСправа VAB банку: експертиза спростовує звернення НАБУ (документи)

Відео дня

Так, на момент скоєння злочину особи обіймали такі посади: заступник начальника, начальник одного з управлінь та начальник одного з відділів ГУ НБУ по м.Києву та Київській області, директор Юридичного департаменту НБУ, головний економіст відділу нагляду за діяльністю банків департаменту пруденційного нагляду Генерального департаменту банківського нагляду НБУ, директор департаменту пруденційного нагляду Генерального департаменту банківського нагляду НБУ, а також заступник директора товариства оцінювача.

Дії працівників банку кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. Представнику товариства повідомлено про підозру за ст. 191 КК України.

У САП нагадали, що в рамках досудового розслідування встановлено, що в жовтні 2014 року ПАТ "ВіЕйБі Банк", віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Попри те, що зазначений банк не надав усіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн гривень проти 1,8 млрд гривень, заявлених "ВіЕйБі Банком".

Як наслідок, службовцями НБУ "ВіЕйБі Банку" було надано 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

«Зауважимо, що раніше зазначена банківська установа вже отримувала від Нацбанку кредит на суму 3 млрд гривень. І зазначені кошти так і не були повернуті. А в листопаді 2014 року взагалі «ВіЕйБі Банк» був визнаний неплатоспроможним. На сьогоднішній день стабілізаційний кредит в 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто», - зазначили в САП.

Розслідування

У листопаді 2019 року прокурорами САП та детективами НАБУ у справі заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту було повідомлено про підозру 10 колишнім та діючим службовцям Національного банку України та «ВіЕйБі Банку».