этот материал доступен на русском

Шахов: Замість піднімати комунальні тарифи на 60% уряду слід збільшити видобуток газу

12:37, 21 грудня 2018
Різне
233 0

Заплановане щорічне зростання комунальних тарифів на 10–20%, а загалом за три роки – на 60%, має спонукати владу діяти рішуче. Уряду слід невідкладно взятися за нарощування українського видобутку газу, що дасть країні дешеві енергоносії та дозволить знизити тарифи на комунальні послуги, заявив народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він наголосив, що спрямована на зростання тарифів політика влади є грабіжницькою щодо власних громадян.

“Міністерство економічного розвитку видало “під ялинку” прогноз, що комунальні тарифи зростатимуть на 10–20 відсотків щороку. За три роки очікують подорожчання електрики на 60, газу – на 48, гарячої води та опалення – на 37 відсотків. Отже грабунок громадян в інтересах олігархічних монополій не лише не зупинять, а й посилять”, – робить висновок Сергій Шахов.

Народний депутат відмітив, що Мінекономрозвитку лукаво замовчує “плани зростання” соціальних виплат.

“Уряд не говорить про наміри збільшити пенсії, соціальні виплати. Бо нема про що говорити. Зате є плани у стилі Остапа Бендера «відносно чесного відбору грошей у громадян» – шляхом підвищення комунальних тарифів. Тобто уряд максимально використовує свої права, але повністю знімає з себе відповідальність, зокрема у соціальній сфері. Це підла позиція щодо своїх громадян та платників податків”, – вважає Сергій Шахов.

Політик закликав владу ігнорувати інтереси олігархів та навів рецепт зниження тарифів.

“Досить працювати на олігархів. Партія “Наш край” закликає Уряд негайно розробити заходи щодо уникнення підвищення цін на комунальні послуги. Потрібно невідкладно приступити до виконання програми забезпечення країни дешевим українським газом через нарощування власного видобутку. Це надасть можливість не тільки утримати тарифи, а й суттєво їх знизити”, – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку оприлюднило прогноз розвитку країни до 2021 року. Щорічний приріст валового внутрішнього продукту очікують на рівні 3-3,9%. Тарифи на газ та електрику за три роки можуть збільшитися на 60%, гарячу воду – 37%. Найбільш значущими ризиками для економіки названі низька кредитна активність банків, підвищення тарифів, трудова міграція, безпекові гібридні загрози з боку інших держав тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter