этот материал доступен на русском

В Україні розробили новий законопроект про реконструкцію застарілого житла

13:25, 15 травня 2019
Різне
339 0
Иллюстрация REUTERS

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя (м. Київ) завершили розробку нового законопроекту «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Читайте такожВ Україні зобов'яжуть встановлювати ліфти в 4-поверхових будинках

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, новий проект закону має вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті можна було почати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.

«Із 2006 року в Україні діє закон про реконструкцію застарілого житла. Однак із тих пір реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Приміром, через наявність вимоги про обов'язкову згоду 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів», - написав він.

За словами Парцхаладзе, тому був розроблений новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість вирішень проблемних питань, пов'язаних із реконструкцією застарілого житла.

«Його ухвалення в подальшому зможе нарешті запустити цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці», - зазначив він.

Парцхаладзе повідомив, що за активної участі широкого кола фахівців, експертів, громадськості, зокрема жителів таких будинків, відбулась низка відкритих круглих столів, на яких обговорювалися проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення.

Зокрема, за його словами, новий законопроект враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок; визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних і міських рад; розширює перелік можливих джерел фінансування проектів; визначає алгоритм ухвалення рішення про реконструкцію або знесення; вдосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла; передбачає різні варіанти відселення жителів при реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

«Новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та узгодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету міністрів України», - додав Парцхаладзе.

Як повідомляв УНІАН, раніше Парцхаладзе заявляв, що навіть якщо закон про реконструкцію застарілого житла в Україні ухвалять у 2019 році, то ще знадобиться 2-3 роки, щоб проект можна було починати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter