этот материал доступен на русском

ДМК опинився під загрозою зупинки

11:27, 10 липня 2019
Різне
935 0
Дніпровський меткомбінат опинився під загрозою зупинки / фото dmkd.dp.ua

Дніпровський меткомбінат, який входить до складу групи ІСД, опинився під загрозою зупинки. Оборотні кошти підприємства були виведені до офшору, а Госпсуд Дніпропетровської області ініціював банкрутство комбінату.

Про це йдеться в статті "На межі: чому ДМК може зупинитися" бізнес-порталу uaprom.info.

"Першою ластівкою" став позов до комбінату бізнесмена Рафіка Дау (і за сумісництвом родича О. Мкртчана). Як виявилося, Дніпровський меткомбінат за вказівкою гендиректора ІСД отримав кошти від Р. Дау на виробництво продукції, які в результаті були виведені на кіпрський офшор, тим самим залишивши завод без оборотних коштів", - йдеться в статті.

Пізніше стало відомо про старт 31 травня процедури банкрутства ДМК, ініційованої Господарським судом Дніпропетровської області. Формальним приводом до таких дій став позов маловідомої ТОВ "Технобудмонтаж Груп", якому підприємство заборгувало загалом 2,5 мільйона гривень.

"Це призвело до того, що комбінат не може повноцінно розпоряджатися своїми коштами на рахунках, у тому числі фінансувати соціальну сферу, оскільки має спрямовувати всі гроші на погашення поточних зобов'язань перед кредиторами", - констатується в матеріалі. Одним з факторів, що вплинули на ДМК, став конфлікт акціонерів ІСД, які оскаржують в судах умови продажу акцій. Цей факт паралізував прийняття рішень в ІСД, в результаті чого корпорація втратила керівництва: строк дії довіреності виконавчого директора Максима Завгороднього на право обіймати цю посаду минув. Природно, під удар потрапили активи ІСД, насамперед, ДМК, кредиторська заборгованість якого перевищила 80 мільярдів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter