Голова ДФС Мельник може бути причетним до 'кришування' тютюнового контрафакту - політолог

Голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник може бути причетним до "кришування" виробництва контрафактних сигарет в Україні.

Про це у Facebook написав політичний експерт Віктор Таран, передає "Дело".

Він зазначив, що ще в 2018 році журналісти-розслідувачі викрили підприємство "Юнайтед Тобако" у Жовтих Водах в масовому виробництві сигарет із підробленими акцизними марками. Було відкрито кримінальне провадження. Слідство встановило, що підприємство ухилилося від сплати 2,47 млн грн акцизного збору. За оцінками прокуратури, незаконне виробництво приносило організаторам до $3 млн прибутку на місяць.

Відео дня

"Тоді все закінчилося великим пшиком. Директор виплатив відносно невеликий штраф - і справу закрили, - написав Таран. - За два минулі роки нічого не змінилося. Контрафакт продовжують виробляти в промислових масштабах."

Посилаючись на дані Рахункової палати, експерт повідомив, що тільки за перше півріччя 2019 року ТОВ "Юнайтед Тобако" виробило 4,52 млн пачок сигарет, використавши при цьому тільки 0,44 млн штук акцизних марок.

"Це означає, що існує ймовірність, що 90% вироблених сигарет "Юнайтед Тобако" продовжувало реалізовувати без сплати акцизу. А це 63 млн невиплаченого акцизу тільки за півроку", - повідомив експерт.

На його думку, відповідальність за контрафакт несуть керівники правоохоронних органів Дніпропетровської області, зокрема прокурор області Валерій Прихожанов, а також голова ДФС Вадим Мельник. Таран вважає, що для того, щоб наповнити держбюджет і підтримати економіку в кризу, прем'єр-міністру Денису Шмигалю необхідно "жорстко поспілкуватися" з Мельником.

"Звичайно, ставити на місце керівника ДФС, ламаючи корупційні схеми, - це не книжки Папі Римському на постановочному фотосеті дарувати. Це набагато складніше. Але рано чи пізно порядок в країні потрібно наводити. І якщо з цим не впорається цей прем'єр, то наводити порядок буде наступний. Той, хто не боїться ні прокуратури, ні ДФС", — заявив експерт.

Він додав, що десятки мільйонів гривень, які держбюджет втрачає через виробництво контрафактних підакцизних товарів, могли б бути спрямовані на фінансову підтримку фізосіб-підприємців, які постраждали від локдауну. Замість цього Кабмін і Верховна Рада пропонують їм задовольнятися "подачкою" у 8 тис. грн, написав Таран.