Мотор Січ / sprotyv.info

Компанія Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment та інші китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" подали позов до міжнародного арбітражного суду в Гаазі. У ньому вони вимагають від України $ 4,5 млрд відшкодування збитків через націоналізацію підприємства.

"В результаті несправедливого ставлення української держави до китайських інвесторів протягом останніх п'яти років і безперервного застосування незаконних заходів китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї", - йдеться в заяві інвестора.

Читайте такожТурки здивовані планами України продати їм відібрану у китайців "Мотор Січ" - ЗМІВони вимагають визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду і виплатити позивачам повну компенсацію всіх завданих збитків на суму понад 4,5 мільярда доларів США.

Китайські інвестори заявляють, що вони завжди дотримувалися законів у своїй діяльності. Вони вважають, що український уряд "зловживає концепцією національної безпеки й необґрунтовано пригнічує китайські підприємства".

Крім того, вони не виключають збільшення суми компенсації та мають намір використовувати всі юридичні засоби для захисту своїх інтересів.

Нагадаємо, спочатку китайська сторона позначила суму збитку в $3,5 млрд, а в листопаді вона зросла до $4,5 млрд. Експерти прогнозують, що розмір вимог до України буде збільшуватися й надалі, оскільки китайські інвестори продовжують накопичувати збитки.

На думку експертів, найкращим виходом для України було б досудове врегулювання міжнародного арбітражу, оскільки це єдиний шанс знизити фінансові та іміджеві втрати.

Раніше повідомлялося, в міжнародному арбітражі китайських інвесторів супроводжуватимуть відомі у світовому масштабі юридичні компанії: WilmerHale, DLA Piper і Bird&Bird.

Запорізьке підприємство авіаційного двигунобудування ПАТ "Мотор Січ" було націоналізоване указом президента України Володимира Зеленського.