этот материал доступен на русском

Облцентри Західної України з'єднають швидкісні дороги - "Укравтодор"

17:58, 24 березня 2020
Транспорт
1188 0
Ілюстрація REUTERS

Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") розробило проект розвитку мережі доріг Західної України, який передбачає з'єднання обласних центрів Західної України між собою та з існуючими транспортними коридорами швидкісними дорогами з дозволеною швидкістю руху 110-130 км/год.

Читайте такожНа дороги цього року виділять 75 мільярдів гривень

Про це повідомили в прес-службі "Укравтодору".

"Швидкісні дороги необхідні для підвищення мобільності населення і легкості ведення бізнесу. Саме тому це один з довгострокових пріоритетів "Укравтодору", - цитує прес-служба главу "Укравтодору" Олександра Кубракова.

Згідно з повідомленням, проект планується повністю завершити через п'ять років. У поточному році готовий до реалізації проект з будівництва Північної об'їзної дороги Львова, а також першої черги об'їзних доріг міст Дубно, Стрий і Тернопіль.

Наголошується, що фінансування будівництва об'їзних доріг цих міст передбачено за рахунок кредитних та грантових коштів міжнародних фінансових організацій, угоди на виділення коштів для даних об'єктів вже укладені, а процедури закупівлі будуть оголошені в найближчі місяці.

Також повідомляється, що будівництво Північної об'їзної дороги міста Рівне для підключення Луцька в мережу швидкісних доріг вже розпочато.

Також у планах "Укравтодору" розробка проектно-кошторисної документації щодо розширення "вузьких місць" на автомобільній дорозі М-06 між Рівним та Львовом, загальною протяжністю 47 кілометрів.

Крім того, кабмін планує розширити міжнародну дорогу М-09 на дільниці Львів-Тернопіль, яка є частиною міжнародного коридору GO Highway, до чотирьох смуг руху, по дві в кожному напрямку. Підготовка техніко-економічного обґрунтування цього проекту здійснюється за рахунок коштів Світового банку.

За даними прес-служби, надалі передбачено з'єднати коридори М-06 і М-09 між собою новою швидкісною дорогою в районі населених пунктів Ясенів і Золочів Львівської області, а також підключити Івано-Франківськ до автомобільної дороги М-09 за маршрутом Унів - Перемишляни - Рогатин - Івано-Франківськ.

"Позитивний ефект від розвитку мережі відчують майже 10 мільйонів жителів регіону, а середній час поїздки між обласними центрами регіону скоротиться на 20-50% і від столиці в обласний центр скоротиться від 15 до 25%", - резюмували в прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, раніше Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") повідомило, що через два роки всі дороги країни будуть покриті високошвидкісним 4G мобільним інтернетом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter