Ілюстрація REUTERS

Будівництво Російською Федерацією моста через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів в морські порти Маріуполь і Бердянськ та зменшення прибуток портових операторів та філій Адміністрації морських портів України.

Читайте такожКомпанія, яка застрахувала будівництво Керченського мосту, потрапила під санкції США

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України з посиланням на заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка.

«Подальше будівництво і введення в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів в морські порти Маріуполь і Бердянськ, зниження вантажообігу цих портів, гальмування їх розвитку, зниження рентабельності металургійних підприємств регіону, зменшення прибутку портових операторів та філій Адміністрації морських портів України, що неприпустимо», - цитує прес-служба Лавренюка.

За його словами, Росія, всупереч міжнародним домовленостям, веде будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку.

«Зараз Російською Федерацією, всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, а також низки інших міжнародних угод і документів, здійснюється будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку. Слід зазначити, що жодні дії з приводу будівництва зазначеного об'єкта РФ не погодила з Україною», - цитує прес-служба Лавренюка.

У прес-службі повідомили, що Міністерство транспорту Російської Федерації підготувало проект наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноплавної частини Керч - Єнікальського каналу на 23 діб у серпні-вересні 2017 року.

«Російська сторона аргументує заборону на прохід суден у зазначений період встановленням арки мосту транспортного переходу через Керченську протоку», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі відзначили, що Міністерство інфраструктури України звернеться до керівництва держави і всіх компетентних міністерств і відомств щодо невідкладного реагування на ситуацію, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку, в тому числі і в МЗС з метою спрямування РФ відповідної дипломатичної ноти протесту, а також до Міжнародної морської організації (IMO).

Як повідомляв УНІАН, про необхідність побудувати міст через Керченську протоку президент Росії заявив 19 березня 2014 року, відразу ж після анексії Криму.

Пізніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження про призначення підприємства «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга генпідрядником будівництва мосту-переходу в Крим.

Влада Росії хоче побудувати цей перехід до грудня 2018 року.

Деякі експерти скептично ставляться до цієї ідеї через великі економічні витрати та геологічні труднощі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram