Їздити між областями можна буде тільки вакцинованим або із ПЛР-тестом / фото REUTERS

Кабінет міністрів затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.

Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я, відповідні зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил пасажирських перевезень у регіонах, де встановили "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки, ухвалено під час засідання уряду.

"Нові правила для перевезення пасажирів - вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", - пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Так, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Читайте такожСтали відомі деталі щодо роботи громадського транспорту під час нового локдауну в Києві

У МОЗ пояснили, що нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автотранспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Карантин в Україні

Зараз в Україні діє адаптивний карантин, під час якого передбачено чотири рівні епіднебезпеки "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний". У "зеленій" зоні найслабші обмежувальні заходи, а у "червоній" – найсуворіші.

Україна 23 вересня із "зеленої" зони карантину перейшла у "жовту", і обмежувальні заходи стали суворішими.

За даними МОЗ, в Україні станом на неділю, 10 жовтня, 16 областей мають показники поширення COVID-19, що відповідають "помаранчевому" рівню епідемічної небезпеки.

За минулу добу, 10 жовтня, в Україні захворіли на коронавірус 8832 людини. На сьогодні Україна займає третє місце в Європі за добовою смертністю та поширенням "ковіду". У світі наша країна посідає 7 місце за кількістю нових заражень.

За даними МОЗ, протягом неділі 39060 українців вакциновані проти COVID-19. Одну дозу отримали 19277 осіб, повністю імунізовані - 19783 людини.