На нас чекає зростання цін від 7 до 10 гривень / фото УНІАН, Микола Тис

Хоча довоєнні податки повертаються з 1 липня, АЗС почнуть підвищувати розцінки на пальне заздалегідь, щоб закупити нову партію.

Мережі АЗС почнуть підвищувати ціни на пальне із середини червня через те, що з 1 липня повертаються довоєнні податки на пальне. Про це повідомив засновник групи "Прайм" Дмитро Льоушкін на сторінці в Facebook, зазначивши при цьому, що відповідно до закону з 1 липня повертається 20% ПДВ на пальне і акциз, який діяв до війни.

"На нас чекає зростання цін від 7 до 10 гривень, залежно від котирувань на той момент…Зростання цін на стелах буде не пропорційне зростанню самого пального, частину компенсують зниженням маркетингових знижок. Умовно це буде виглядати як три-п'ять гривень на стелі прикрутять, решту відріжуть від будь-яких бонусів", - написав експерт.

Відео дня

Він також підкреслив, що це означає космічне зростання всього, включаючи тарифи на перевезення.

Проте, Льоушкін попереджає, що українці не зможуть запастись дешевим пальним протягом червня, бо мережі АЗС почнуть піднімати ціни вже із середини червня, щоб закупити нову партію.

"Однозначно у всіх компаній є логістичне плече, грубо кругообіг бензовоза становить тиждень... і до двох. Залежно від черг на кордонах та довжини колії та інших факторів. Отож і свято цін теж розпочнеться за два тижні до сакральної дати 1 липня. Не різко, але поступово і з прискоренням", - пояснив засновник мережі АЗС.

На його думку, бажання багатьох українців, компаній і аграріїв встигнути закупити більш дешеве пальне ще більше "розігріють" ринок.

Акцизи на пальне під час війни

У вересні 2022 року Верховна Рада схвалила законопроект, який передбачає повернення акцизів на пальне. При цьому ПДВ залишився на рівні 7%.

5 червня 2023 року Верховна Рада зареєструвала законопроект №9348, яким пропонується збільшення акцизу на бензин і дизпальне до 175 євро за тисячу літрів, на автогаз - 129,5 євро. Цим проектом пропонується встановити наступні ставки акцизного податку: для бензинів – 175 євро за 1000 літрів, дизельного пального – 175 євро за 1000 літрів, для газу скрапленого – 129,5 євро за 1000 літрів.

Наразі акциз складає 52 євро за 1000 літрів. Протягом весни в Україні спостерігалась тенденція до зниження вартості пального.

Протягом травня середні роздрібні ціни на дизпальне зменшилися на 2,31 грн/л (5%), до 43,63 грн/л, на бензин марки А-95 — на 1,52 грн/л (3%), до 45,06 грн/л.

З 1 липня Рада планує повернути довоєнний податок на додану вартість (ПДВ) на пальне. Тобто підвищити його з 7 до 20 відсотків. Крім того, також можливе повернення повних акцизних ставок, які на час війни були зменшені.

Вас також можуть зацікавити новини: