В НАЗК завили, що КСУ своїм рішенням заблокував призначення переможців місцевих виборів / фото ИА Regnum

КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.

Про це у Facebook повідомляє прес-служба НАЗК.

"Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, "оскільки призначення кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок".

"Конституційний Суд своїм рішенням не лише знищує антикорупційну систему в Україні, а й паралізує роботу органів місцевого самоврядування та всього державного апарату", - резюмували в НАЗК.

Скасування е-декларацій в Україні: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення у справі за поданням 47 народних депутатів України, скасувавши статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • 28 жовтня через рішення КСУ Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.
  • У НАБУ заявили, що скандальне рішення КСУ руйнує антикорупційну реформу в Україні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram