Брюссель. 24 квітня. УНІАН. Голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк вважає. Що головною причиною того, що кілька депутатів залишили фракцію “Батьківщина” є потужна атака організована владою.
Таку думку він висловив сьогодні в розмові з українськими журналістами в Брюсселі.
“Атака на фракцію “Батьківщина” розпочалася кілька місяців тому. Атака спланована, зрозуміло, що основний організатор цієї атаки — Віктор Янукович. Це — найбільша опозиційна фракція, і завдання у партії влади і персонально у Януковича- це розколоти “Батьківщину”, і потім її знищити”, - сказав депутат.
Він зазначив, що атака ведеться по кількох напрямах. Перший з них — стосується депутатів, які мають пряме або опосередковане відношення до будь-якого бізнесу.
“Атакують їх особисто, або атакують їх членів родини. По одному з мажоритарних кандидатів, по рідному брату порушено кримінальну справу, і кожен день збільшують вимоги. Що стосується депутатів, які є акціонерами чи учасниками якихось компаній, на них іде жорсткий тиск органами прокуратури, податкової адміністрації”, - сказав А.Яценюк.
Другий напрям, за його словами, - покупка депутатів.
“Цим фронтом займався секретар Ради національної безпеки та оборони Андрій Клюєв. Суми ходять неймовірні. За вихід з фракції “Батьківщина” дають 5 млн. дол. і 100 тис. дол. утримання щомісячно”, - сказав А.Яценюк.
Разом з тим, він зазначив, що “Батьківщині” поки вдається утримувати ситуацію, про що, за його словами, свідчить і голосування за відставку уряду, коли за це питання проголосували всі присутні в залі парламенту депутати фракції.