У Чернівецькій області 9 дітей захворіли на кашлюк / фото УНІАН

У Чернівецькій області зареєстровано 9 випадків захворювання на кашлюк серед дітей, наймолодшій дитині - 2,5 місяці.

Про це у Facebook повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Як зазначається, за особами, які перебували у контакті з хворими, організовано медичне спостереження. В осередку розпочато комплекс протиепідемічних заходів.

За даними центру, протягом 11 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 2 тис. 063 випадки кашлюку. Рівень захворюваності знизився на 2%, у порівнянні з даними за аналогічний період минулого року.

У ЦГЗ також зауважили, що в Україні протягом 11 місяців 2019 р. планово вакциновано проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) лише 74% дітей.

Читайте такожКір, дифтерія – що далі? Чому в Україні ситуація з керованою інфекцією стає… некерованою

Фахівці нагадують, що кашлюк - це інфекційне захворювання дихальних шляхів, що легко поширюється від людини до людини, здебільшого повітряно-крапельним шляхом, під час кашлю чи чхання.

Діти, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят - може супроводжуватися тимчасовим припиненням дихальних рухів (апное).

Запобігти кашлюку можна вакцинацією. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцина доступна в усіх регіонах та є безкоштовною.

Нагадаємо, раніше в Острозькому районі Рівненської області одномісячна дитина померла від кашлюку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram