Круїзний лайнер Diamond Princess / REUTERS

Майже всі українці, що перебувають на круїзному лайнері Diamond Princess, не збираються евакуюватися в Україну.

Про це повідомив начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС Максим Коваленко, передає "Громадське радіо".

Усього на лайнері перебувало 25 громадян України, двоє з них зараз у лікарні. Всі вони – члени екіпажу. "Їхні зобов’язання визначаються контрактом, також враховується їхнє бажання. Поки що 24 з них повідомили, що не мають наміру зараз повертатися в Україну. Ще з одним українцем ще встановлюється контакт", - зазначив Коваленко.

Відео дня

Він також додав, що Україна готова до того, що їх думка може змінитися. У такому випадку буде вжито відповідних заходів. Остаточне рішення щодо свого майбутнього будуть ухвалювати самі громадяни та власники судна.

Читайте такожУ Раді розповіли про подальшу долю українців, які не вилетіли з Китаю

Нагадаємо, на борту круїзного лайнера Diamond Princess, який встав на рейд в японському порту Йокогама на початку лютого, було підтверджено 634 випадки зараження COVID-19. Двоє пасажирів померли.

На Diamond Princess знаходяться 25 українців. Двоє з них - чоловік і жінка, які є членами екіпажу - заразилися коронавірусом. Із 19 лютого пасажири корабля почали залишати лайнер після двотижневого карантину.