У Криму розробляється спеціальна медична програма

09:24, 03 жовтня 2007
Країна
0 0

Під назвою «Здоров`я кримчан»

У Автономній Республіці Крим розробляється програма «Здоров`я кримчан», в якій передбачається здійснення мінімальних медичних гарантій жителям півострова.

За розрахунками Міністерства охорони здоров`я АРК, тільки в 2008 році на реалізацію цієї програми необхідно передбачити 8,2 млн. грн., повідомила УНІАН прес-секретар кримського спікера Алла ГОРЄВА.

Сьогодні голова Верховної Ради АРК Анатолій ГРИЦЕНКО провів нараду, на якій обговорювалися соціальні ініціативи парламенту. «Йшлося про фінансове і організаційне виконання всіх пропозицій, що стосуються охорони здоров`я кримчан, поліпшення їх медичного обслуговування і оптимізації роботи галузі охорони здоров`я. А саме - ініціативи переходу на безплатні послуги при наданні екстреної медичної допомоги і при проведенні таких діагностичних досліджень, як рентген, флюорографія, клінічні аналізи, електрокардіографія і УЗД, а також ініціативи щодо підвищення заробітної плати працівникам сільської охорони здоров`я і запровадження медпрацівникам стимулюючих виплат», - повідомила А.ГОРЄВА.

На думку голови кримського парламенту, Міністерство фінансів Криму вже сьогодні має таким чином побудувати бюджетні відносини з містами і районами півострова, щоб при формуванні на місцях проектів бюджетів територіальні громади обов`язково передбачили витрати, потрібні за всіма переліченими видами безплатних медичних послуг. «Має бути співфінансування програми. Ми повинні передбачити, яку суму на ці цілі закласти до республіканського бюджету, а якою буде частка фінансової участі місцевих рад. Скажімо, поки що це процентне співвідношення може бути 90 на 10. Міста і райони, хай частково, але повинні бути причетні до реалізації тих наших соціальних ініціатив, які вже одержали широкий відгук у жителів кримського півострова. І він цілком зрозумілий. Якщо людині не потрібно буде платити за те ж УЗД – а це, припустимо, гривень 70 – у нього з`явиться можливість заощадити гроші, наприклад, на придбання тих же продуктів або оплату житлово-комунальних послуг. При цьому важливо пам`ятати, що забезпечення мінімальних медичних гарантій – це, в першу чергу, вирішення блоку питань, що стосуються охорони здоров`я кримчан», - сказав спікер.

За його словами, це і виявлення на ранніх стадіях багатьох небезпечних захворювань, і підвищення рівня профілактичної роботи серед населення. «Пускати всі ці серйозні питання на самоплив, ми не маємо права. Місцевим радам доведеться розділити з нами всю міру відповідальності за обіцяний людям соціальний захист. І хай деякі не сподіваються, що відшумлять вибори, і всі почини кануть в лету. Ті революційні рішення, які ми прийняли – поза політикою», - заявив голова кримського парламенту.

Він дав доручення зібрати необхідну інформацію про технічний стан всього спеціального медичного устаткування, що є в кримських лікувальних установах, – рентгенапаратів, апаратів УЗД тощо. Голова ВР АРК виступив з пропозицією подумати про заміну старої і зношеної діагностичної апаратури на нову, яку можна було б придбати за рахунок бюджетних коштів. Крім того, А.ГРИЦЕНКО висловив побажання вивести за межі державних лікувальних установ комерційні медичні структури, які займаються наданням платних діагностичних медичних послуг, щоб уникнути нездорової конкуренції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter