Українцям через погоду загрожує серйозна інфекційна хвороба / фото ua.depositphotos.com

В Україні може виникнути спалах малярії. Причиною розповсюдження цієї небезпечної інфекційної хвороби експерти називають зміну клімату у нашій країні, що спричинило збільшення кількості комарів та інших комах.

Як пише РБК-Україна, останнім часом українці скаржаться на справжню навалу комарів, які зокрема атакують курорти Азовського та Чорного морів. Про збільшення кількості "кровопивць" повідомляли також мешканці Києва та інших регіонів країни.

Читайте такожНе коронавірусом єдиним: у ЦГЗ розказали, які небезпечні хвороби можуть спіткати туристів

Відео дня

За словами ентомологів, сезон комарів триває протягом семи місяців - з квітня по жовтень. Різке ж збільшення кількості комах спостерігають не лише цього року. Активне розмноження комарів починається, коли впродовж тривалого періоду дощі чергуються з теплом - саме така погода тримається останні пару тижнів в Україні.

Комарі переносять кілька хвороб:

  • бореліоз (хворобу Лайма),
  • лімфатичний філяріоз (зараження паразитами),
  • туляремію (бактеріальне захворювання).

Але однією з найбільших загроз все ж є малярія - небезпечне для життя захворювання, що викликається паразитами та передається через укуси інфікованих самок малярійних комарів.

За підрахунками ВООЗ, лише позаминулого року в світі на малярію захворіло 229 млн людей, з яких понад 400 тисяч - померли.

В Україні малярійні комарі теж є, хоча небезпеки зараження вони поки що не несуть: постійні джерела інфекції відсутні, а сьогоднішній клімат не дозволяє збудникам хвороби встигнути розвинутися.

"Разом з тим через глобальне потепління, український клімат з кожним роком змінюється. У разі, якщо разом з підвищенням температури в Україні почастішають тривалі періоди високої вологості, малярія почне поширюватися й у нас. Наскільки масовим буде це явище, залежить від інтенсивності кліматичних змін. Це ще один із десятків і сотень фактів, які доводять необхідність дбати про довкілля і боротися з глобальним потеплінням," - пояснив у Facebook голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий.

Зазначимо, що у світі налічується близько трьох тисяч видів комарів. В Україні мешкають понад 100 видів. У нас щороку реєструють близько 50 випадків захворювання на малярію і у 100% випадків пацієнти заражаються під час закордонних подорожей.

Передача малярії відбувається в 87 країнах світу, але найбільше ризикують туристи, які подорожують по Африці, Індії, Шрі-Ланці, Бразилії, В'єтнаму і Колумбії (перед поїздкою в ці регіони варто пройти курс хімієпрофілактики проти малярії).

Вас також можуть зацікавити новини