Хлопчик розповів про свій стан після операції \ instagram.com/iitsmaxx_xx/

Хлопець на ім'я Максим, який кілька днів тому переніс пересадку серця, розповів про свій стан.

Він створив сторінку в Instagram, де написав про те, як почувається після трансплантації серця. "Другий День з новим серцем! Почуваюсь набагато краще)", – написав хлопець на сторінці. 

Крім цього, на сторінці у Facebook засновниця ГО "Всеукраїнської платформи донорства IDonor" Ірина Заславець написала, що сьогодні хлопець, якому трансплантували серце, вже підвівся на ноги і мріє швидше повернутися додому. 

"У його грудях уже другу добу б’ється донорське серце. Макс першим серед дітей отримав його в Україні! Сьогодні він підвівся на ноги. Каже, політ нормальний. Із мрій поки - швидше повернутися додому", – написала вона. 

З 13-річним Максимом з Волині у липні стався інсульт \ фейсбук Iryna Zaslavets

З 13-річним Максимом з Волині у липні стався інсульт. Останній місяць дитина перебувала в реанімації Волинського ОДТМО. Коли у вересні хлопця перевезли до лікарні швидкої допомоги у Львові, стан його був критичним, і рахунок ішов на дні.

Серце Максиму трансплантували директор Інституту серця Борис Тодуров з Гаврилом Ковтуном та лікуючим кардіохірургом Віталієм Петровим. 

Читайте такожВ Україні вперше трансплантували кістковий мозок дорослому від неродинного донора (відео)

Для Бориса Тодурова - це двадцята трансплантація. "Вперше в Україні трансплантація серця дитині 13 років. Ми знову у львівській лікарні швидкої допомоги. Сьогодні одномоментно проходить трансплантація серця, легень, печінки, нирок, рогівки ока. Працює спільна команда київських, львівських і польських спеціалістів", - зазначив лікар.

Донором органів став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Його сім'я дала згоду на забір органів.

Перша в Україні трансплантація серця дитині

22 вересня у Львові провели першу в Україні трансплантацію серця дитині. В один день з Максимом прооперували ще кількох людей, яким були трансплантовані легені, нирки і печінку.

23 вересня директор Львівської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук повідомив, що усі п‘ятеро пацієнтів знаходяться в стабільному стані. Біля них цілодобово чергують команди найкращих спеціалістів.