этот материал доступен на русском

Нові правила сексу для українців: експерти пояснили нюанси (відео)

08:54, 10 січня 2019
Стосунки
14153 2
Експерти пояснили нюанси нового закону про секс / Скріншот

Тепер за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки, йдеться в сюжеті ТСН.

За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди. Зараз в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом.

"Редакція статті – вона дає змогу реагувати на більшу кількість випадків сексуального насильства. Наприклад, психологічний тиск якийсь, або, можливо, матеріальну складову. Наприклад, не дам тобі грошей, або щось не куплю, або щось інше – скористатися цим задля задоволення статевої пристрасті", - пояснив помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов. 

Читайте такожСьогодні у всьому світі відзначають День сексу

Доводити насилля доведеться такими самими слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу, вважають у поліції. І пояснюють, що саме вважатимуть добровільною згодою: "Це вільне волевиявлення, так. Тобто я на це йду вільно, я це розумію і я на це йду".

Юрист Анатолій Рибачок додає, що розписка про згоду на секс не допоможе. "Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що  може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами", - вважає він.

Закон покликаний вирішити проблему того, що часто сексуальне насильство трапляється в шлюбі, але жінки навіть не сприймають цей примус до сексу як порушення їхніх прав. Про це розповідають в організації, яка опікується правами людей. "У нас є така категорія абоненток, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж - це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Там перша робота, яка ведеться, це психологічна. Ми відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Наша згода має бути добровільна", - каже директор департаменту національних гарячих ліній ГО "Ла Страда-Україна" Олена Кривуляк. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter