этот материал доступен на русском

Секс у 2019: українцям загрожуватиме в'язниця за любовні втіхи без згоди (відео)

16:44, 27 грудня 2018
Стосунки
15718 0

З 11 січня в Україні набудуть чинності революційні зміни до Кримінального кодексу.

Відтоді секс без згоди — усної, письмової чи невербальної — буде вважатися зґвалтуванням, передає "Громадське".

Читайте такожНазвано види жіночого оргазму

Ми станемо ще однією країною в Європі, де діє таке законодавство — а їх лише близько десяти.

У решті досі діють норми, за якими людину можуть посадити за зґвалтування лише в разі, якщо вона застосовувала погрози, силу чи зловживала вразливим станом потерпілої особи.

З 11 січня 2019 року в Україні сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера, будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство. Таке трактування буде відповідати позиції ЄСПЛ, де суд встановив, що держава зобов'язана розслідувати кожен статевий акт, здійснений без згоди потерпілої особи, навіть якщо вона не чинила фізичного опору, пояснює "Страна".

За чинним нині законом, притягнення до кримінальної відповідальності можливе лише в разі, якщо були застосовані погрози, сила або зловживання уразливим станом потерпілої особи.

За новими правилами, складом злочину буде вважатися, по-перше, "проникнення в тіло партнера без вільної згоди". Якщо один з партнерів не сказав другому чітке "так" або просто промовчав перед інтимом, то це слід трактувати як незгоду.

По-друге, навіть без "проникнення в тіло" людину тепер можна звинуватити у "сексуальному насильстві" - будь-які дії сексуального характеру, які не пов'язані зі статевим актом, але пройшли без згоди партнера.

Ще одне важливе нововведення полягає в тому, що потерпіла особа не зобов'язана в процесі судового розслідування доводити, що вона намагалася чинити опір сексуальному насильству.

При цьому залишається відкритим питання, як ідентифікувати цю необхідну згоду й що робити, якщо один з партнерів її дав, але потім передумав й оголосив про зґвалтування.

За ґрати на 5-7 років можна потрапити, якщо навіть хтось із подружжя не дав згоди на секс.

Раніше секс-педагог розповіла, що секстинг (обмін інтимними повідомленнями або фотографіями через електронні пристрої, - УНІАН.) – популярна розвага серед 12-17-річних. І батькам важливо навчити дітей правильно поводитися в мережі, щоб потім не вирішувати серйозні проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter