Лікарі розповіли, що робити, якщо у вас набрякають ноги / фото ua.depositphotos.com

Набряк ніг, щиколоток і ступнів - це стан, який виникає, коли в тканинах накопичується рідина. Якщо у вас постійно набряки такого типу, важливо знати, яку роль у цьому відіграють продукти, які ви їсте.

За словами Ненсі Боно, завідувачки кафедри сімейної медицини Коледжу остеопатичної медицини Нью-Йоркського технологічного інституту, існує безліч причин набряків. Одна з них - занадто довге сидіння або стояння.

До інших причин набряків належать вагітність, вживання деяких ліків (наприклад, антигіпертензивних, протизапальних препаратів і гормонів), алергічні реакції та інші проблеми зі здоров'ям (наприклад, застійна серцева недостатність, захворювання печінки, нирок та сонячні опіки), додала фахівець.

Відео дня

За даними фахівців, набряки можуть виникнути у кожного, але найбільшому ризику піддаються вагітні та літні люди. Вони кажуть, що дієта також може зіграти свою роль, посилюючи набряки.

Лікар Сулагна Місра зазначила, що дієти з низьким вмістом білка можуть викликати набряки. Це пов'язано з тим, що коли кількість білка в крові низька, вода може покинути кровоносні судини і з'єднатися в тканинах, що потім викликає набряк.

Обидва лікарі також стверджують, що дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів, особливо натрію, також може спричиняти набряки.

П'ять продуктів і напоїв, яких слід уникати, якщо ви схильні до набряків

1. Хліб і макарони

У деяких людей продукти, приготовані з білого борошна, можуть викликати набряки. За словами обох лікарів, це особливо актуально для тих, хто не переносить глютен.

2. Солодка газована вода

Продукти та напої з високим вмістом цукру, наприклад газовані напої, можуть спричиняти набряки. Це пов'язано з тим, що вживання занадто великої кількості цукру викликає запалення в організмі.

3. Сік

Сік може бути корисним напоєм, якщо його вживати в помірних кількостях, але доктор Боно зазначила, що деякі соки містять доданий цукор. Як і у випадку з газованою водою, доданий у сік цукор може спричинити запалення, яке потім може призвести до набряку.

4. М'ясні делікатеси

Продукти з високим вмістом натрію можуть спричинити набряки, а м'ясні делікатеси - це один із найчастіше вживаних продуктів, на який слід звернути увагу.

5. Смажені продукти

Якщо у вас регулярно виникають набряки, доктор Місра рекомендувала виключити з раціону все смажене. Високий вміст натрію і насичених жирів у смаженій їжі може викликати запалення, а запалення може спричинити набряк.

Якщо ви змінили свій раціон, але набряки все ще спостерігаються, доктор Боно радить звернутися до лікаря. "Легкі випадки набряків зазвичай минають самі, особливо за певних коригувань способу життя. У важчих випадках можуть знадобитися інші заходи, як-от ліки, які допомагають організму виводити зайву рідину із сечею", - сказала Боно.

Інші новини про здорове харчування

Дослідники неодноразово доводили, що здоровий спосіб життя, включно з правильним харчуванням, може додати роки життя для людини, навіть якщо вона за генетикою схильна до хвороб, які його скорочують. Ендокринолог і засновниця нью-йоркського Центру точної медицини та здоров'я Флоренс Коміте дала поради, які допоможуть продовжити життя.

Вас також можуть зацікавити новини: