Квашена капуста може бути небезпечною для здоров'я / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Квашена капуста - популярна закуска, яку вийде і купити в магазині, і приготувати самостійно. Однак далеко не завжди таке частування виявляється безпечним - багатьом людям воно заборонене. УНІАН з'ясував, кому не можна їсти квашену капусту.

Кому не можна їсти квашену капусту - загальні заборони

Лікарі стверджують, що не так уже й безпечна всіма улюблена квашена капуста - протипоказання у неї досить серйозні. Від такої закуски варто відмовитися людям з гіпертонією і порушенням сольового обміну. Збільшення кількості солі в організмі призведе до підвищення артеріального тиску і набряклості, що неодмінно негативно відіб'ється на загальному самопочутті.

Більш того, відмовитися від капусти потрібно і годуючим мамам, хоча вагітним така закуска дозволена - у багатьох випадках вона допомагає легше перенести токсикоз. Маленьким дітям педіатри також не рекомендують давати квашену капусту - шлунок малюка не в змозі її переварити.

Відео дня

Чи можна їсти квашену капусту при гастриті

Головна теза гастроентерологів полягає в поясненні, чи можна їсти квашену капусту при проблемах з кишечником або при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Медики безапеляційно забороняють вживати закуску людям, у яких:

  • виразка;
  • гастрит;
  • панкреатит;
  • підвищена кислотність;
  • коліт.

Утриматися від вживання ароматної закуски радять і тим, хто страждає захворюваннями нирок або серця. У квашеній капусті міститься занадто багато клітковини - таке навантаження допустиме не для кожного організму. Якщо порушити заборону і вдосталь поласувати "солоненьким", то великі ризики отримати болі в шлунку, метеоризм, набряки і навіть напад тахікардії.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, запам'ятайте, чи можна їсти квашену капусту на ніч - лікарі не рекомендують цього робити, особливо якщо присутні захворювання, перераховані вище. Норма квашеної капусти для здорової людини - 150 грам в день і тільки вдень, щоб продукт встиг перетравитися.

Вас також можуть зацікавити новини: