Керувати автомобілем при недосипанні так само небезпечно, як і нетверезим - вчені

11:24, 09 серпня 2017
Зарубіжні новини
172 0

Неспання протягом 18 годин позначається на когнітивних функціях, як і вживання алкоголю.

www.youtube.com

Нове дослідження, проведене співробітниками компанії Medisys, показало, що регулярне недосипання (менше 6 годин сну) може призвести до тих же наслідків, що і зловживання алкоголем. Брак сну збільшує ризик щодо ожиріння, депресії, інфарктів та інсультів, пише The Daily Mail.

Читайте також Безсоння збільшує ризик інсультів і хвороб серця - дослідженняНеспання протягом 18 годин позначається на когнітивних функціях так само негативно, як і вживання алкоголю. Страждає концентрація уваги і здатність виконувати певні завдання. Тому водити автомобіль при хронічному недосипанні не менш небезпечно, ніж сідати за кермо в нетверезому вигляді.

Фахівці додають, що сон грає важливу роль у регуляції рівнів греліну, кортизолу і лептину - гормонів, пов'язаних з апетитом. Тому при нестачі сну підвищується апетит. В результаті людина переїдає і набирає вагу. Дослідження показало, що при нестачі сну мозок починає "поїдати" себе. Внаслідок цього підвищується ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших неврологічних розладів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter