ВООЗ оголосила індійський варіант коронавірусу міжнародною загрозою / фото REUTERS

Всесвітня організація охорони здоров'я змінила класифікацію "потрійного мутанта" нового коронавірусу, який поширюється в Індії, на "небезпечний варіант", що представляє загрозу в масштабі всього світу. Подробиці з'являться в найближчому щотижневому зведенні. Однак за попередніми даними штам в.1. 617 поширюється швидше оригінального вірусу і не сприйнятливий до частини захисних механізмів, що надаються вакцинами.

Читайте такожВООЗ: рівень захворюваності на COVID-19 вийшов на плато, але неприпустимо високе

"З цих причин ми класифікуємо його як небезпечний варіант на глобальному рівні. Не дивлячись на те, що ряд попередніх досліджень продемонстрував підвищену заразність, нам потрібно більше інформації про цей варіант вірусу у всіх його підвидах, тому нам потрібно провести більше спеціалізованих секвенувань", – розповіла технічний директор ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія ван Керкхове, пише CNBC.

Нині ВООЗ пильно відстежує 10 варіантів коронавірусу по всьому світу. Спершу індійському варіантові В.1.617 присвоїли статус варіанту, який "вимагає уваги". Але після проведення досліджень категорію небезпеки підвищили. Це відбувається тоді, коли експерти визнають його більш заразним, смертоносним або стійким до наявних вакцин і ліків.

При цьому попередні дані свідчать про те, що сучасні COVID-вакцини "залишаються ефективними в запобіганні захворювання і смерті інфікованих" варіантом В.1.617.

Керкхове зауважила, що кожен, незалежно від місця проживання та поширеного штаму в його країні, повинен вживати усіх заходів обережності, щоб не захворіти.

"Індійський" штам коронавірусу: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram