Баклажани сирими їсти не можна / pixabay.com

Коли починається розмова про те, які продукти не можна їсти сирими, відразу ж хочеться відповісти, що мова йде про свинину, і тема здається закритою, проте все не так просто і однозначно.

Виявляється, навіть не всі овочі варто вживати без термообробки. Саме так, і тут починається дисонанс - оскільки ви, напевно, не раз чули, що під час готування нібито побивається велика кількість корисних речовин. Нумо розбиратися.

Коли не можна їсти сирі овочі

Продукти, які не пройшли термічну обробку, не варто їсти людям з проблемним кишківником чи шлунком. Болить живіт, як кажуть у народі, значить - сироїдіння взагалі не ваш варіант.

Відео дня

Людям з такою проблемою овочі обов'язково потрібно готувати. Можете зробити їх на пару, запекти у духовці чи просто відварити.

Чи можна їсти сирі овочі - шкода і користь

Несподівано, але листовий овоч - шпинат, спожитий у сирому вигляді, може привести до того, що в організмі людини не буде вистачати кальцію та вітаміну D. А все через те, що у цьому овочі є солі та ефіри щавлевої кислоти - оксалати. Саме через них може виникнути дефіцит деяких корисних речовин. Тому не полінуйтеся якось готувати шпинат.

Також по організму людини може серйозно "вдарити" сирі картопля та баклажан. У цих овочах є рослинний глікозид (алкалоїд) соланін - це отруйна органічна сполука, яка перестає бути небезпечною після термічної обробки цих продуктів. Якщо з'їсти багато картоплі чи баклажанів сирими, можна "догратися" до болю в животі чи навіть лихоманки.

Ще не варто споживати сирою брюссельську капусту - можна отримати різкий біль у животі та здуття.

Які овочі краще їсти сирими - список

Цілу низку овочів радять їсти сирими, щоб організм отримав максимальну дозу корисностей:

  • буряк - у ньому є багато вітаміну В9, марганцю, калію та  вітаміну С. Завдяки цьому овочу підтримується нормальне функціонування репродуктивної та кровоносної систем організму й імунітету. У народній медицині використовується як проносне;
  • молоді кабачки - джерело калію й вітамінів С та А. Завдяки калію в організмі підтримується нормальний рівень кров'яного тиску, він також допомагає скорочуватися м'язам;
  • болгарський перець - містить магній, а також вітаміни E і В6. У цьому овочі є майже 150% необхідної людині на добу норми вітаміну С;
  • цвітна капуста й броколі містять сульфорафан - це органічна сполука, яка має протираковий і антибактеріальний ефекти, може знижувати тиск й позитивно впливати на серце.

Зверніть увагу - попри корисності, забагато цих овочів їсти не варто. Завжди потрібно знати міру.

Чому не можна їсти багато сирих овочів

Якщо вас не турбує шлунок, то все одно багато неприготованих овочів їсти не варто. Під час кожного прийому їжі радять з'їдати від 70 до 100 грамів. Якщо наминати велику кількість овочів за раз, - ризикуєте отримати здуття живота і запалення слизової кишківника.

Раніше УНІАН писав, який сорт картоплі найкорисніший. Експерти радять готувати картоплю в шкірці.

Вас також можуть зацікавити новини: