Як не впасти в ожеледь / фото УНІАН, Чузавков Сергій

Через різкі перепади температури на вулиці українці зіткнулися з неприємною проблемою - ожеледицею.

На дорогах і тротуарах України спостерігається одна картина: після заморозків настає потепління і все місто перетворюється на каток. Розповідаємо, як можна мінімізувати ризик падінь, якщо комунальники не посипали вулицю піском, і як водити машину в небезпечний період.

Рекомендації пішоходам під час ожеледиці та ожеледиці

  1. Купуйте зимове взуття з товстою підошвою і рифленим малюнком. Забудьте про підбори і плоску підошву.
  2. Купіть льодоступи для взуття – така річ дуже пригодиться в господарстві. Якщо їх немає - можна тимчасово наклеїти на взуття медичний пластир або наждачний папір.
  3. Від падінь вбереже дідівський спосіб – зніміть шкарпетки і натягніть їх зверху на черевики. Це виглядає безглуздо, але зате ви надійно утримаєтеся на льоду.
  4. Обходьте стороною люки і сходи – це найнебезпечніші місця.
  5. По можливості змістіться з тротуару на траву або газон.
  6. Попросіть літніх рідних залишитися вдома.
  7. Ні в якому разі не перебігайте дорогу перед машиною по ожеледиці.

МВС України рекомендує ходити в ожеледь дрібними і неквапливими кроками – ходою пінгвіна. Трохи зігніть коліна і наступайте на тротуар всією підошвою. Не тримайте руки в кишенях – так незручно тримати рівновагу. Центр ваги тіла направляйте вперед.

Як не впасти в ожеледь / фото УНІАН, Чузавков Сергій

Якщо відчуваєте, що падаєте

Дуже важко встигнути зреагувати на падіння і підготуватися до нього. Якщо це можливо, постарайтеся згрупуватися в момент падіння і трохи присісти. Найбільш небезпечними є падіння на лікті, сідниці і потилицю. Постарайтеся не виставляти руки вперед, щоб не впасти на них, і захистіть голову.

Як водити машину в ожеледь

Навіть найдосвідченіший водій може втратити керування на слизькій дорозі. Щоб звести до мінімуму ризик ДТП, обов'язково поміняйте літню гуму на зимову вчасно. Якщо ви зустріли ожеледь в літній гумі – краще не сідайте за кермо.

В ожеледь рекомендується їздити повільніше, ніж зазвичай. Обережно користуйтеся гальмами, особливо на повороті. Поєднуйте гальмування двигуном і ножне гальмо. Дотримуйтесь велику дистанцію між іншими автомобілями, якщо це можливо. На спусках і підйомах використовуйте знижену передачу.

Як підібрати зимове взуття, щоб не ковзати по льоду – дивіться відео: