На Київщині та в інших областях очікуються заморозки / фото УНІАН

У середу, 15 травня, в Україні очікується прохолодна погода, переважатиме мінлива хмарність. За даними Укргідрометцентру, у південно-східній частині йтимуть короткочасні дощі, місцями грози, на решті території опадів не буде. 

Синоптики зазначили, що в цей день вітер буде переважно північно-східним, 5-10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +4...+9 °C, на заході та півночі - +1...+6 °C. Також на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0...-5 °C. Вдень температура повітря очікується +11...+16 °C, на Закарпатті - +17...+21 °C.

Погода в Україні 15 травня / карта Укргідрометцентр

Погода у Києві 15 травня

У Києві та області очікується мінлива хмарність, проте без опадів. Вітер - північно-східний, 5-10 м/с. 

Відео дня

Температура повітря в області:

  • вночі - +1...+6 °C; на поверхні ґрунту заморозки 0...-5 °C;
  • вдень - +11...+16 °C.

Температура повітря у Києві:

  • вночі - +4...+6 °C;
  • вдень - близько +15 °C. 

Небезпечні метеорологічні явища в Україні 15 травня 

Синоптики Укргідрометцентру попередили, що сьогодні в західних, північних областях, вночі 16 травня в Україні, крім півдня і Закарпаття, на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0...-5 °C. Рівень небезпеки - I, жовтий. 

Карта-попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні 15 травня / джерело Укргідрометцентр
Карта-попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні 15 травня / джерело Укргідрометцентр

Пожежна небезпека по Україні 15-17 травня

Також в Укргідрометцентрі повідомили, що впродовж 15-17 травня у більшості західних, центральних, східних, Київській, Одеській областях та 16-17 травня на Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. 

Карта-попередження про пожежну небезпеку в Україні / джерело Укргідрометцентр

Небезпечні гідрологічні явища в Україні 

З 14 по 17 травня через утримання рівнів води на високих позначках на річці Десна та її притоці р. Снов буде тривати затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Ніжинському, Чернігівському районах (І рівень небезпеки - жовтий); у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Також на Верхньому Дніпрі у межах країни триватиме затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

"14-17 травня у пониззi Днiстра та на його рукавi Турунчук, внаслiдок добiгання паводкової хвилi з зарубiжної дiлянки, триватиме пiдвищення рiвнiв води на 0,1-0,5 м над поточними рiвнями з затопленням понижених прирiчкових територiй та можливим початковим затопленням сiльськогосподарських угiдь ряду прирiчкових сiл в Одеському районi Одеської областi (І рiвень небезпеки - жовтий)", - додали у повідомленні Укргідрометцентру.

Крім того, внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р. Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки - коричневий).

Карта-попередження про небезпечні гідрологічні явища в Україні / джерело Укргідроментцентр

Погода в Україні - останні новини

Раніше народний синоптик Наталка Діденко розповіла, коли Україна вижене антициклон. За її словами, вже від 16 травня в Україні почне теплішати: "З четверга почнемо грітися".

"Надалі повітря теплішатиме, дощ, який важко буде не помітити, найбільш ймовірний у суботу", - зазначила вона. 

Також УНІАН повідомляв, що нещодавно жителі Дніпра спостерігали красиве явище в небі, а саме сонячне гало. Це оптичне явище, за якого навколо сонця утворюється кільце або дуга, створюючи враження вінця або корони навколо світила.

Вас також можуть зацікавити новини: