
Хоча наслідки руйнівної повені в Техасі ще до кінця не вивчені, кліматологи вже називають цю трагедію черговим доказом того, як глобальне потепління посилює погодні аномалії. Про це пише Axios.
Видання наводить слова кліматолога з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Даніела Суейна. Він пояснив, що проливні дощі, спричинені майже нерухомими грозовими системами, дедалі частіше стають причиною катастроф - і саме такі явища стаються дедалі частіше на тлі підвищення температур.
За словами Ендрю Десслера, який очолює Техаський центр з вивчення екстремальної погоди при Університеті A&M, ситуація в Техасі - це не виняток, а радше образ майбутнього. "Такі події стануть нормою. Потрібно бути готовими до більшої кількості руйнівних катастроф", - наголосив він.
Професор Ніколас Пінтер з Каліфорнійського університету в Девісі підтвердив, що глобальні кліматичні зміни вже зараз призводять до частіших і потужніших повеней, ніж у минулому.
Повінь у Техасі - подробиці
Кілька днів тому в Техасі після проливних дощів почалася раптова повінь.
Уже відомо про понад 20 загиблих. Особливо сильно постраждав християнський табір для дівчаток, десятки з яких зникли безвісти.
Повінь сталася через потужні зливи на річці Гваделупа. За 45 хвилин рівень води піднявся на 8 метрів.
У постраждалому регіоні оголошено надзвичайний стан. Губернатор Техасу підписав указ про введення режиму лиха.