Цього року у Києві був рекордно довгий період без морозів / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

У Києві 18 листопада закінчився безморозний період, але метеорологічна зима ще не настала. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

"18 листопада у Києві вперше цієї осені температура повітря знизилась до -0,2ºС, що свідчить про закінчення  безморозного періоду, який тривав з 31 березня", - повідомили синоптики.

За їх даними, середня багаторічна дата першого заморозку у повітрі - 21 жовтня, а тривалість безморозного періоду дорівнює 197 днів. 

Відео дня

Кліматологи обсерваторії також інформують, що найкоротші безморозні періоди у столиці були у 1902 та 1945 рр. – лише 144 дні, а рекордно довгий – 232 дні відмічений у поточному році. Попередній рекорд 2022 року з тривалістю у 225 днів протримався всього рік.

"Незважаючи на те, що зима вже нагадала про себе, її офіційний початок відбудеться, коли середньодобова температура повітря стійко перейде через 0°С у бік зниження. Середня дата такого переходу у Києві припадає на 29 листопада", - зазначили в обсерваторії.

Теплий жовтень-2023 у Києві

Як відомо, цього року жовтень у Києві виявився одим з найтепліших з 19 століття. Середня за місяць температура дорівнювала +11,4°С, що на 2,8° градуси вище за кліматичну норму.

Вас також можуть зацікавити новини: