этот материал доступен на русском

У ВР назвали ідею закриття для ЗМІ кулуарів спробою "опосередкованого згортання свободи слова"

13:47, 10 липня 2018
Політика
85 0
У комітеті зазначили, що «нормальні журналісти» не мають страждати через «фейкових» / фото УНІАН

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики звертатиметься до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням врахувати позицію журналістів при розгляді ініціатив про обмеження їх у доступі до кулуарів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в коментарі журналістам заявила перший заступник голови Комітету, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Ольга Червакова.

Читайте такожКерівник Регламентного комітету вважає "нульовою" ймовірність закриття для ЗМІ кулуарів Ради

Депутат вважає, що ініціативи, зокрема, про створення прес-центру у парламенті, призведуть до того, що робота парламентського кореспондента не матиме сенсу, а перетвориться на «піар-відділ політичних сил».

«Така ситуація обмежить доступ журналістів до інформації, доступ до джерел інформації. І це буде дійсно опосередковане згортання свободи слова», - наголосила Червакова.

Тому, додала вона, Комітет зі свободи слова на завтрашньому засіданні буде звертатися до Парубія з тим, аби «при підписанні чи непідписанні цього рішення він врахував думку журналістів».

«Я сподіваюся, що це рішення не буде підписане», - зазначила представник комітету.

Вона також висловила думку, що «нормальні журналісти» не мають страждати через «фейкових».

«Ця дискусія в нашому Комітеті також велася. Ми пропонуємо змінити положення про акредитацію, і чітко відокремити тих людей, які дійсно займаються висвітленням роботи Верховної Ради, і ходять сюди з професійних міркувань... від тих людей, які ходять сюди займатися звичайним «рішаловом» і проходять до Верховної Ради за картками акредитації журналістів», - сказала депутат.

Червакова нагадала, що пропонується створити при прес-службі парламенту громадську раду із журналістів, які давно працюють у ВР. Такі журналісти, зазначила вона, мали би надавати прес-службі рекомендації у «конфліктних ситуаціях».

«Якщо журналіст або людина, яка приходить за посвідченням журналіста, не займається висвітленням діяльності ВР, то це означає, що є підстави для того, щоб позбавляти її акредитації, або переглянути положення і не акредитовувати таких людей взагалі», - наголосила депутат.

Як повідомляв УНІАН, Комітет з питань Регламенту та організації роботи парламенту рекомендував Апарату ВР підготувати пропозиції щодо вільного доступу до кулуарів депутатів, а для журналістів – створення окремого прес-центру на іншому поверсі.

Відповідне рішення комітет ухвалив після розгляду листа керівника прес-служби Апарату ВР Ірини Кармелюк щодо «неприпустимої поведінки» журналістів Юлії Махмуді (газета «Громадський вісник Києва») та Валерії Єгорової (газета Flash on Time News). Як відомо, скандал навколо журналісток виник, коли в у Facebook з’явилося їх фото, на якому неподалік українського прапора одна з них показувала непристойний жест - середній палець.

У листі Кармелюк просила позбавити двох вищевказаних журналісток акредитації, а також встановити нові чіткіші критерії, за якими можна позбавляти акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, упорядкувати роботу представників ЗМІ у ВР.

Комітет, зокрема, вирішив рекомендувати першому заступнику керівника Апарату ВР - керуючому справами Петру Боднару ініціювати створення в Апараті ВР робочої групи з питань підготовки пропозицій про створення прес-центру на третьому поверсі кулуарів в адміністративному будинку на вул. Грушевського, 5 та розміщення місць для роботи журналістів.

20 червня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалив рішення позбавити акредитації у парламенті журналісток Махмуді і Єгорової.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter