этот материал доступен на русском

Російські «інтернет-тролі» змінюють свою тактику підриву виборів у США - Bloomberg

09:36, 10 березня 2019
Політика
3099 0
Росія міняє свою тактику підриву американських виборів через соцмережі / Ілюстрація REUTERS

Російські мережеві провокатори, судячи з усього, змінюють свою стратегію з підриву виборів в США у 2020 році, просуваючи меседжі, що розколюють суспільство, через фальшиві акаунти в соцмережах, замість того, щоб створювати пропаганду самостійно.

Читайте такожPolitico: Україна стала випробувальним полігоном для кіберзброї

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на експертів з кібербезпеки. Так пов'язане з Кремлем Агентство інтернет-досліджень може бути причетне до спроб обійти обмеження, введені компаніями Facebook та Twitter для боротьби з фейками.

«Замість того, щоб створювати контент самостійно, ми бачимо, що вони [тролі] поширюють контент... Тоді він не обов'язково недостовірний, і це створює для них можливість ховатися за кимось іншим», - заявив аналітик компанії FireEye Inc Джон Хальтквіст.

Дослідник компанії Symantec Corp Кандід Уїст, у свою чергу, розповів, що інші хакери зламують пристрої та використовують їх для створення безлічі акаунтів в соцмережах. Ці акаунти виглядають правдоподібно та використовуються для накрутки підписок і лайків.

Уїст розповів, що спостерігав падіння числа спроб створення нового контенту з фейкових акаунтів в 2017-2018 роках, та зрушення у бік створення масивного блоку фоловерів, який може використовуватися як платформа для деструктивних дій у 2020 році.

Директор ФБР Крістофер Врей на конференції в Сан-Франциско вказав, що соціальні медіа залишаються для іноземних гравців основним способом впливу на американські вибори, і його відомство працює з технологічними компаніями над розв'язанням проблеми.

Раніше повідомлялося, що американські військові перервали доступ до Інтернету російській «фермі тролів», обвинуваченій у спробі вплинути на американських виборців 6 листопада 2018 року, у день виборів у Конгресі.

Удар кіберкомандування США був націлений на «Агентство Інтернет-досліджень» в Санкт-Петербурзі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter