этот материал доступен на русском

"Розворушить мурашник": у Держдумі РФ прокоментували повернення Саакашвілі

19:22, 28 травня 2019
Політика
1391 0
Міхеїл Саакашвілі / REUTERS

Повернення в Україну колишнього лідера Грузії і екс-глави Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, якому президент Володимир Зеленський сьогодні повернув українське громадянство, не стане чинником для нормалізації російсько-українських відносин.

Про це ТАСС у вівторок заявив глава комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников.

"Точно не буде сприяти поліпшенню відносин з Росією, абсолютно точно не додасть. Більше того, в українській політиці виникне додаткова турбулентність, він точно знову розворушить мурашник", - сказав Калашников.

На його думку, повернення українського громадянства Саакашвілі могло стати результатом "передвиборчої чи поствиборчої домовленості президента Володимира Зеленського з Юлією Тимошенко".

Читайте також"До цього громадянина питань немає": прикордонники пустять Саакашвілі до України

"Те, що зараз вона явно підтримує дії Зеленського щодо розпуску Ради і проведення нових виборів, багато про що каже. Напевно, в тому числі і як результат домовленостей можлива участь Саакашвілі в передвиборних дебатах або навіть списках на виборах в нову Раду", - додав він.

Як повідомляв УНІАН, президент Володимир Зеленський виключив з указу свого попередника Петра Порошенка від 26 липня 2017 року положення про втрати Міхеїлом Саакашвілі громадянства України.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року на сайті Державної міграційної служби України з’явилися інформація, з якої можна було зробити висновок про те, що Порошенко видав указ про позбавлення громадянства України Саакашвілі. У повідомленні йшлося, що отримані від грузинської сторони матеріали стосовно Саакашвілі опрацьовані ДМС України та розглянуті Комісією з питань громадянства при президенті України. "За Конституцією України президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - зауважили у відомстві. Водночас у повідомленні прямо не було вказано про позбавлення Саакашвілі громадянства України.

27 липня 2017 року в Адміністрації президента України підтвердили, що Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Саакашвілі, та наголосили, що, відповідно до законодавства про захист персональних даних, цей нормативний акт не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію.

"За поданням Державної міграційної служби, яка навела переконливі факти подання недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання щодо припинення громадянства України Міхеіла Саакашвілі та рекомендувала президенту ухвалити відповідне рішення. На основі рекомендацій глава держави підписав відповідний указ. Відповідно до законодавства про захист персональних даних, даний нормативний акт не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані", - йшлося в повідомленні АПУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter