17 квітня Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт усім 24 військовополоненим морякам / фото УНІАН

У Європейському Союзі очікують, що Російська Федерація безумовно і невідкладно відпустить захоплених у листопаді 2018 року українських моряків і судна.

Про це йдеться у повідомленні Постійного представництва ЄС при ОБСЄ у мікробозі Twitter.

"ЄС очікує, що Росія без зволікання виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня стосовно інциденту, який стався поблизу Керченської протоки 25 травня 2018 року, і звільнить взятих під варту українських військовослужбовців і судна безумовно і невідкладно", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Довідка УНІАН. Вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру "Яни Капу" і катерам "Бердянськ" і "Нікополь", які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь на ураження по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку.

Читайте такожЗеркаль очолила делегацію в Трибуналі ООН у справі про морську агресію РФ

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетинанні кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, після чого їх перевезли до московських СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша". 26 січня поранених українських моряків перевели із "Матроської тиші" до "Лефортово".

17 квітня Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт усім 24 військовополоненим морякам до кінця липня.

25 травня суд ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ. Суд зобов'язав Росію звільнити українських моряків і судна. Водночас суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Згідно з рішенням суду, РФ до 25 червня має поінформувати трибунал про виконання наказу щодо звільнення українських моряків і суден.

В МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН із морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України до РФ щодо звільнення захоплених військових суден і моряків.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що сьогодні, 30 травня, або завтра, 31 травня, МЗС з юридичним обґрунтуванням спрямує звернення міністрам закордонних справ інших країн, в якому попросить вимагати від Росії звільнити українських моряків.