Експерт спрогнозував, як складуться відносини між двома політсилами / фото УНІАН

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик дав прогноз з приводу того, який вплив будуть мати в Раді нового скликання депутати проросійської орієнтації.

Читайте такожХто очолить Раду, комітети та фракцію "Слуги народу": ЗМІ опублікували повний список

З його точки зору, на даний момент «Слуга народу» не може скооперуватися з «Опозиційною платформою - За життя», передає «Главред».

Відео дня

Тому, на думку експерта, завданням №1 для «Слуги народу» і Зеленського в технологічному плані буде «торпедування партії ОПЗЖ, вибивання у неї з-під ніг її електоральної бази та порядку денного».

На думку Кулика, представникам президентської партії «Слуга народу» потрібно буде всіляко заважати нардепам від проросійськи налаштованих сил і не дати їм займати важливі парламентські посади.

"Так, буде здаватися, що партія «Слуга народу» привертає до себе певні гасла та ідеї ОПЗЖ. А це, безсумнівно, буде викликати критику з боку патріотичних сил та можливих союзників чи попутників «Слуги народу» в парламенті. Але це буде робитися для того, щоб торпедувати ОПЗЖ. А це потрібно хоча б тому, що «Опозиційна платформа» зможе претендувати на посаду віце-спікера. Це також важливо розуміти, що той же Медведчук може стати віце-спікером Верховної Ради як представник другої політичної сили по вазі. Також ОПЗЖ буде претендувати на низку комітетів та посад у комітетах. І тут завданням монопартійної більшості і її попутників або можливих союзників у парламенті буде домовитися між собою і не дозволити "Опоплатформі - За життя" отримати ці посади. Це стане запобіжником негативного впливу проросійських сил", - висловився він.

Крім того, Кулик вкрай позитивно оцінив ініціативу, нещодавно озвучену одним з новоспечених депутатів від «Слуги народу» Богданом Яременком щодо кримінальної відповідальності за самовільні переговори з РФ.

"Те, що ОПЗЖ буде максимально використати парламентську трибуну для критики, для просування своїх ідей та піару - це однозначно. Вже зараз я чую ініціативу Богдана Яременка про прийняття законопроекту, який унеможливить будь-який політичний туризм в країні-агресорці. Якщо такий закон буде прийнятий, я буду тільки аплодувати", − резюмував експерт.