Костянтину Жеваго повідомили про підозру / фото УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро України за погодженням прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру народному депутату VIII скликання Костянтину Жеваго у зв'язку з недостовірним декларуванням.

Про це УНІАН повідомили джерела у правоохоронних органах.

Повідомлення про підозру Жеваго відбулося сьогодні у зв'язку з внесенням недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчиненням злочину, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

Відео дня

"Встановлено, що колишній народний депутат України не задекларував факт наявності у нього фінансових зобов’язань. Так, у 2015- 2016 роках екс-депутат не вніс у декларацію понад 10 млн грн, а у 2017 році - понад 9 млн грн", - йдеться у повідомленні прес-служби САП.

Відповідне розслідування детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року.

Читайте такожУ деклараціях чотирьох екс-нардепів знайшли недостовірні дані на майже 90 мільйонів гривень

Як повідомляв УНІАН, 27 вересня перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко заявила, що Жеваго перевіряли на причетність до злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 млрд грн банку "Фінанси та кредит" і заочно вручили підозру. За даними відомства, він є бенефіціарним власником банку.

За даними Варченко, під час досудового розслідування встановлено, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між банком "Фінанси та кредит" та іноземними банками було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку "Фінанси та кредит" 113 мільйонів доларів. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк "Фінанси та кредит" було оголошено неплатоспроможним.

Жеваго підозрюють за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

У липні повідомили про підозру двом топ-менеджерам банку. Також у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 7 колишнім посадовцям фінустанови, четверо з яких зараз перебувають у міжнародному та державних розшуках.

9 жовтня Жеваго оголошено в розшук у справі про розтрату коштів банку "Фінанси і кредит".